Vlákno názorů k článku Jak jsem mluvila s politiky o očkování od mira - Problematiku vysokého tlaku a doporučování antikoncepce mladým dívčinám,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 9. 2015 14:59

    mira (neregistrovaný)

    Problematiku vysokého tlaku a doporučování antikoncepce mladým dívčinám, podpořené farma-reklamou vnímám odlišně. Norsko jsem použil hlavně proto, že znám důvěrně očkovací kalendář. Chtěl jsem poukázat na vnucovanou formu očkování v ČR. Jak obhájíte, že stačí 3 dávky hexa k dosažení dostatečného efektu ochrany a u nás se očkují dávky 4? Že ještě nedávno musely být 2 dávky MMR a nyní stačí jedna? Proč vůbec hexa, když penta bez HepB pro batolecí věk stačí a navíc poskytuje lepší ochranu proti černému kašli? A proč, když stále více lidí žádá penta, není najednou na trhu? Že by cena? Hexa stojí cca 1700/dávka, penta cca 900/dávka.

  • 18. 9. 2015 15:21

    tsd (neregistrovaný)

    Vnímat reklamu můžete jak chcete, to vám samozřejmě neberu. Jak vás reklama ovlivní je věcí odolnosti a výchovy, takže zase životní styl. Žádná dívka nechce otěhotnět v patnácti a nechat to na nevyzrálém mládenci je riziko. Tedy opět přístup a životní styl. Ty léky vám pomáhají řešit problémy spojené s naším většinovým přístupem a mají svá rizika, o kterých je každý informovaný a je to na jeho, mnohdy nemoudrém rozhodnutí.
    Vaše otázky ohledně počtu dávek Hexa jsou v pořádku, ale měl byste je položit někomu fundovanějšímu. Napadá mne Prof. Beran, Doc. Maďar .... já se řídím výsledky jejich prací a doporučeními a nemám důvod je jakkoliv zpochybňovat. Co se týká výběru a ceny vakcín, - auto s klimatizací je také dražší než starší typ bez ní. Pokud tam máte navíc Hep.B jen dobře. Protože zátěž organismu je prakticky stejná jako u Hexy a ochrana i v batolecím věku se může hodit např. při úrazu.
    tsd

  • 19. 9. 2015 0:28

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    Ano,poslouchej ty moudré pány, co to s tebou myslí dobře a už nebuď zlobivý chlapeček! Nebo se pan Beran či Maďar a tsd budou zlobit, bu bu bu! Oni jsou přeci tak chytřejší a moudřejší, než ty a tsd je jejiech prorok.

    Nebo ti tsd dá zítra zaracha.

    A nyní si pod vedením tsd zazpíváme hosana a vzdáme díky velkému prof. Beranovi a Maďarovi a velkému tsd.

    Aneb náboženské cvičení z pera tsd.

  • 19. 9. 2015 23:08

    Elisabeth (neregistrovaný)

    Vaše představa, že je každý informovaný o rizicích léků, které dostává, mi přijde dosti naivní. Například - kolik děvčat se od svého gynekologa dozví, že HAK může být riziková, pakliže mají poruchu srážlivosti krve, kolik gynekologů se alespoň zeptá, zda tím někdo v rodině netrpí? Stejně tak s vakcínami - zeptejte se rodičů, kolik informací dostanou od pediatrů, než to do dětí píchnou. Kolik rodičů dostane při návštěvě, která předchází návštěvě spojené s očkováním, od lékaře info, že příště se bude očkovat tím a tím a tady máte příbalový leták, ať si to můžete přečíst a příště vám rád zodpovím vaše otázky? Případně, jaké jsou alternativy..­.Očkování HepB, kromě rizikových skupin není "jen dobře". Naopak, odborná skupina její plošné zavedení nedoporučila jako zbytečně zatěžující a zvyšující riziko NÚ. Přesto se MZ (Niko) rozhodla nám jí vnutit jako povinnou. Pakliže jí dítě nemá, je považováno za nekompletně očkované a tudíž neakceptovatelné ve školce - jak tříleté dítě, které nemá HepB očkování, ohrožuje ty ostatní? To dětičky ve školce běžně souloží nebo si píchají drogy? Proč se plošně očkují batolata proti zarděnkám, proč i chlapci, když toto onemocnění má mírný průběh i v dospělosti? Proč proti zarděnkám nejsou nadále očkovány jen dívky před pubertou? Je v případě lokálních "epidemií" na vině skutečně nižší proočkovanost nebo nižší účinnost vakcíny a pokles protilátek s časem? Proč se neřeší očkování proti pertusi u dospělých, obzvláště když někteří odborníci tvrdí, že především kojenci jsou nejčastěji nakaženi rodiči. Jak je to s tou kolektivní imunitou, když tu máme zástupy dospělých, u kterých nikdo míru očkování nesleduje, jak jsou na tom jejich protilátky? Proč je neočkované dítě rizikem ve školce, ale ve škole už to problém není? V čem je neočkované dítě rizikovější, když u něj se propuknutí nemoci manifestuje typicky (tj. díky tomu je urychleně vyloučeno z kolektivu), zatímco očkované dítě nemusí mít projevy onemocnění, ale onemocnění může přenášet? Jak to, že vymizela například spála a jiné choroby, ačkoli proti nim očkování nemáme? Těch otázek je velké množství, ale já jsem na ně nikdy nedostala kompletní a smysluplné odpovědi, které by mě přesvědčily o tom, že tak, jak je systém u nás nastaven a násilně vymáhán, je ten nejlepší pro zdraví našich dětí.

  • 19. 9. 2015 23:23

    tsd (neregistrovaný)

    Položila jste si spoustu otázek a taky si na ně odpověděla přesně podle svého světonázoru. Nevím co bych k tomu měl dodat. Váš příspěvek je natolik dlouhý a obsahuje tolik otázek a tvrzení, že odpověď a protiargumenty by byly na dlouhý román. Tolik času tomu nechci věnovat. Zkuste vypíchnout to nejdůležitější, ať se na to dá normálně odpovědět. (zas takový grafoman nejsem)
    tsd

  • 20. 9. 2015 0:04

    Ivan (neregistrovaný)

    Vaše odpověď ve smyslu já vím hovno v kdo ví víc, skutečně nikoho nezajímá.

  • 20. 9. 2015 1:24

    Ivan (neregistrovaný)

    Vaše žebříčky nikoho nezajímají. Zkuste předložit nezpochybnitelné důvody proč plošně očkovat čtyřměsíční kojence proti žloutence B, nebo jděte do léčebny pro duševně choré,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).