Názory k článku Jak nás ovlivňuje měsíc v úplňku?

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 9. 2009 0:45

    bez přezdívky

    Aspoń si to myslím /jsem o tom přesvědčená/Luna má vliv na příliv a odliv, přitahuje vodu.Člověk má v těle také vodu a tak působí Luna i na lidi.Proto někdy při novoluní nemůžeme usnout,jsme mrzutí atd.

  • 29. 9. 2009 14:23

    Dupree (neregistrovaný)

    To je mi tedy logika. Proc zrovna voda, prosim vas? Clovek ma v tele i pevne castice, na ktere by slapove sily mely pusobit take (a napr. ve stredni Evrope se vlivem slapovych sil zveda a klesa zemska kura o cca 30 cm). Krome toho by to muselo pusobit na vsechny lidi stejne. Ovsem gravitacni sila klesa se ctvercem vzdalenosti. Vzhledem k objemu vody/hmoty ve vasem tele je gravitacni vliv Mesice tak maly, ze vetsi silu na vas mozna vyviji dum, ve kterem bydlite. Zcela urcite je ale vetsi gravitacni sila Zeme. To uz mi prijde zajimavejsi zkoumat napr. polarizacni vlastnosti mesicniho svetla, coz ma trochu serioznejsi zaklad (ale neni to tak snadno popsatelene v casopisech typu Chvilka pro tebe).

  • 4. 10. 2009 3:02

    bez přezdívky

    Náramě jsem se pobavila vaší reakci na zhovadilost kterou jsem tu napsala.Čekala jsem spíše ůsměvnou reakci.Ted, když jsem si to přečetla ještě jednou, vidím, že bych tu pitomost za úsměvnou také nepovažovala.Na mě vliv úplńku rozhodně má.Jeho oslnivý svit je okouzlující, dovedu si užívat jeho proměny. Je magický a když svítí na obloze plné hvězd..Ujištuji Vás, že jsem nikdy neobvińovala Měsíc z nespavosti, špatné nálady a jiných neduhů.Na měsíc nevyjí ani vlci, ty vyjí pořád.Jestli jste náměsíční, věřte, že se somnambulismem" nemá měsíc také nic společného.Učenec Gaius Plinius Secundus/23–79 n. l./byl přesvědčen, o tom, že úplněk spůsobuje ospalost a omráčí toho, kdo zůstane venku pod jeho paprsky.Jeho závěry o neblahých účincích úplńku na lidské chování přežily v různé formě až dodnes:-)Ani nejmodernější věda nemá zatím odpověd na to, jak je to s magickou silou úplńku ve skutečnosti.Vy snad víte, jak je to s magickou silou úplńku ve skutečnosti? Pěkný den!

  • 12. 10. 2009 12:55

    Robert (neregistrovaný)

    Jediné o čem jsem přesvědčen, je že muži mají za úplňku větší chuť milovat se a ženy naštěstí také.
    Romantika měsíční noci (alespoň v létě) k tomu patří, to jistě všichni znáte. Takže pokud někdo máte problémy s nespavostí, jděte se radši projít do noci… (škoda, léto už skončilo)

    P.S.
    Z tohoto důvodu, že více lidí se za úplňku „toulá“ venku, bude možná více i těch neštěstí a násilných činnů.

  • 19. 9. 2013 21:05

    Martina (neregistrovaný)

    S tím kýblem u oponentů je to opravdu vtipně přehnané. Kýbl není živý organismus. Škoda, že se nedělá více výzkumů na ovlivnění úplňkem. Já jsem se včera večer při úplňku cítila jak předávkovaná hořčíkem. Nemohla jsem 3 hodiny usnout, potila se jak kůň, budila se zlými sny a žízní - což o tom přitahování vody hodně vypovídá a já na to v článku zírala. ... a o tom, že je úplněk jsem se dozvěděla až dne, takže to nemohlo být psychicky vymyšlené. Prostě mazec a je to hnus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).