Vlákno názorů k článku Jak svět přichází o jednodenní kuřata od Kralik - Vždycky jenom žasnu nad těma absurdníma, sobeckejma a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 4. 2014 20:38

    Kralik (neregistrovaný)

    Vždycky jenom žasnu nad těma absurdníma, sobeckejma a totálně nechutnejma výmyslama, kterejma si lidi ospravedlňujou ty naprostý pekla, ve kterých kvůli nám všichni ti nevinní, myslící a cítící tvorové žijou a to žijou! Viděl jsem to na vlastní oči! A když už to neni jak okecat, tak přijde na řadu lež kardinální: a to ta, že "to přeci jinak nejde", "potravinový řetězec" bla bla bla... samozřejmě že jde, ověřil jsem si to na vlastní kůži a miliony dalších lidí se mnou, tak vím! Nesmí člověk akorát být takový bezcitný sobec a opravdu se řádně informovat a poctivě to zkusit.

  • 1. 5. 2014 13:57

    Pavel (neregistrovaný)

    A to ještě krouhá tu karotku živou! A tady se rozčiluje, že prakticky okamžitá smrt zvířat na jatkách je nehumánní.

  • 1. 5. 2014 14:01

    Bakelit (neregistrovaný)

    To by mě fakt zajímalo, jestli opravdu věříte tomu, co tu píšete

  • 1. 5. 2014 16:42

    Pavel (neregistrovaný)

    Víte, jednou jsem byl na přednášce na téma, jestli mají rostliny vědomí. Přednášející definoval čtyři kriteria vědomí (pohyb, reakce na podněty, komunikace s organismy stejného druhu, ten čtvrtý jsem zapomněl). Pak dokazoval, že rostliny splňují všechny tato kriteria. A pak z toho, udělal závěr, že i když rostliny splňují všechny kriteria vědomí, tak vědomí samozřejmě nemají.

    Jestli ono to nebude tak, že se zuby nehty bráníme představě vědomí rostlin, abychom si z nich mohli dělat nábytek, domy, jídlo, zatloukat do nich turistické značky a vůbec s nimi dělat věci, které si ke zvířatům nedovolíme. A také, samozřejmě, aby vegetariáni mohli mít pocit mravní převahy.

  • 1. 5. 2014 17:19

    Bakelit (neregistrovaný)

    Já bych se té představy nebál, právě protože vegetariáni mají nutně mravní převahu i s ní (předpokládáme-li existenci takové převahy při nevědomí rostlin).

    Nevím, o jaké přednášce mluvíte, ale pakliže to bylo v rámci studia biologie, jistě rozumíte pojmu trofických úrovní a skutečnosti, že při přechodu mezi nimi se přijde o celý řád vstupní energie. Z čehož neplyne nic jiného, než že i když vezmeme v úvahu stravitelnost různých zdrojů, je jen pro vypěstování masa potřeba zabít více rostlin než by člověk srovnatelně využil při jejich přímé konzumací. Liší se to dle krajiny a plodin, ale obecně platí, že zhruba 70% veškeré rostlinné produkce se spotřebuje na výkrm zvířat. Ani pastva v tomto argumentu nepomůže, protože tráva je také rostlina a bohužel pro ni obsahuje velké množství vody: pro potřebnou sušinu se ji musí zabít o to více.

    Protože samozřejmě nejíte jen řízek, ale taky si k němu dáte brambory a oblohu, k svačině chleba a k snídani vločky, počet zabitých bytostí je u masožroutů daleko vyšší a to jsme do toho ani nemuseli započítat zavražděná zvířata.

    Takže třeba už víte, proč si vegetariáni s podobných argumentů nic kromě srandy nedělají ;)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).