Taky Goji jím většinou jen tak. Trochu se lepí na zuby, ale nic co by se nedalo přežít. Zajímavý tip jen a vylouhování nasekaných plodů goji ve víně. To by mne asi nikdy nenapadlo. Možná jen je trochu sci-fi každý den po dobu 14ti dnů protřepávat láhev. Na to bych asi brzy zapomněl :)
Jinak co se týče celkově plodů kustovnice čínské, jejich historie, obsahu výživných látek jsem nedávno našel tento hodně obsáhlý článek: https://www.rawmarket.cz/kustovnice-cinska
Marek M.
Simono, Simono, odkud jste tento článěk stáhla a přeložila? Nějak se mi nechce věřit, že by tyto recepty zkoušel někdo v ČR, když tu dost surovin špatně sežene. U jedné z nejpoužívanějších bylin čínské medicíny bych určitě čekal pohled na ni právě z tohoto hlediska. Říct, že je bylina na všechno a na nic je jednoduché. Pokud chce někdo opravdu léčivý čaj doporučuji namíchat goji spolu s květy chryzantémy v poměru cca 1:2.
Dobré odpoledne,
na Váš dotaz odpovídám se zpožděním, protože jsem si ho všimla až teď. Své články nikde nestahuji ani nepřekládám a všechny receptury, které jsem uvedla mám mnohokrát vyzkoušené na sobě, své rodině, přátelích i známých. Plody goji jsou u nás běžně dostupné, mají je v každé zdravé výživě a bylinkářství.
Přeji Vám hezké dny. Simona