Jak vybrat běžecký pás a na co si dát pozor

2. 2. 2022

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Nejoblíbenějším pomocníkem při domácím cvičení je „starý dobrý“ běžecký pás. Běhat venku je sice skvělé, ale mnoho lidí preferuje pohodlnější variantu – běžecký pás do bytu.

Někomu vyhovuje kolektiv, cvičení ve skupině či pohyb v přírodě, jiný dá přednost klidu domova. V předchozím článku se Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife Nutrition, podělila o seznam deseti pomůcek, díky kterým si účinně zacvičíte, aniž byste museli sahat hluboko do kapsy. Tentokrát poradí, jak si vybrat vhodný běžecký pás, pokud to váš rozpočet dovolí.

Co se dozvíte v článku
  1. 6 tipů, jak běžecký pás vybrat a na co si dát pozor
  2. Nejprve vyzkoušejte, až pak utrácejte

„Pořízení běžeckého pásu je poměrně nákladnou investicí. Dobře si proto promyslete, proč ho chcete, jak často ho hodláte používat a jaké funkce jsou nezbytné k dosažení vašich cílů,“ radí Samantha Clayton. Díky jeho snadnému použití doma nebo v kanceláři budete podle ní mít lepší tréninkovou disciplínu. Z podobného důvodu odbornice doporučuje také vést si tréninkový deník, a to i když třeba nemáte ambice věnovat se sportu intenzivněji a na vyšší úrovni.

6 tipů, jak běžecký pás vybrat a na co si dát pozor

1. Pás je nutné vyzkoušet

Před zakoupením si pás vždy vyzkoušejte. Pásy se vyrábějí v různých délkách, musíte proto najít ten, který vyhovuje vašemu kroku a stylu běhu.

2. Prohlédněte si povrch

Pokud plánujete běhat pravidelně, vyberte si pás s co nejpohodlnějším povrchem.

3. Zajištění bezpečnosti

Věnujte pozornost bezpečnosti. Nezbytností je bezpečnostní vypínač, především pokud máte děti. Praktické jsou i bezpečnostní svorky na oblečení. Ve chvíli, kdy se příliš vzdálíte od ovládací konzole, pás se díky nim automaticky zastaví.

4. Možnosti sklonu se liší

Pokud je pro vás důležitý běh do kopce, hledejte pás, který umožňuje náklon až 15 procent. Většina základních modelů nabízí náklon kolem 8–10 procent.

5. Něco navíc: vaše statistika

Pokud trénujete na konkrétní příležitost, přijde vám vhod funkce záznamu osobních statistik. Sledování spálených kalorií a srdeční frekvence posílí vaši motivaci.

6. Chytré pásy s „osobním trenérem“

Pokud nechcete plánovat tréninky sami, využijte pásy s přednastavenými programy. Je to jako mít vlastního osobního trenéra.

Nejprve vyzkoušejte, až pak utrácejte

„Určete si vlastní potřeby a cíle. Pokud máte pocit, že vlastní domácí náčiní zvýší vaši motivaci, začněte raději s méně nákladnými produkty. Pokud se osvědčí, můžete přejít k dražším pomůckám,“ doporučuje Samantha Clayton.

A připomíná další možnosti, pokud vás běžecký pás nebo investice do něj neláká: Je rovněž důležité si uvědomit, že k posilování je skvělá také vlastní váha těla. Obyčejná chůze nebo běh zase poslouží jako skvělé kardio. Vyberte si cvičební plán, který vás bude motivovat a bavit,“ dodává expertka.

Při výběru běžeckého pásu do bytu je třeba myslet také na jeho hlučnost, eventuálně na možnosti odhlučnění prostoru, kam sportovní pomůcku chcete umístit. V případě motorových pásů tedy hledejte tichý výkonný motor, použít lze speciální tlumicí podložky či podlahy pod běžecké pásy a další cvičicí stroje.

TIP: 5 cviků k efektivnímu posílení svalů s vlastní vahou 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).