Jen pro úplnost.
Uvedené postupy jsou značně universální. V knize se hovoří o přidávání do krému.
Postupy mám vyzkoušené, ale ne na podobném problému. Když aplikuji sám sobě, aplikuji zpravidla rukama.
Uvedené "pálení jak čert", při poškozené kůži, trvá jen pár vteřin. Celkové doznívání bolesti, která velmi rychle ustupuje, je tak do minuty po ukončení aplikace. Pro dospělého by to neměl být problém.
Při uvedému onemocnění, se kterým jsem se nikdy nesetkal a tak jak si představuji že se s ním žije... bych u jiné osoby uvažoval o plošné aplikaci pomocí rozstřikovače.
Zpočátku možná jen lokálně, na narušené/nenarušené (asi bez vyzkoušení nezjistíte) reservoáry viru, hodně nasáklou vatou (žádné potírání, vata slouží jen jako přenašeč tekutiny) na místa s výskytem.
Uvedený postup by měl zabránit případnému šíření virové nákazy, ale nedovedu si představit, že by virus dokázal přímému působení vodného roztoku kyseliny askorbové odolat. Možná by bylo lepší, i kvůli bolestivosti (děti jsou citlivější) počkat chvíli po prostém vymáčknutí obsahu reservoárků (zapozdřeného viru), pokud je to tedy opravdu vhodné jak uvádí článek, a následně provést plošnou aplikaci.
Prostě a jasně, nedokáži přímo poradit. Musíte provést pokus. Proto píši tento další příspěvek, trochu litujíce že jsem vůbec psal první.
Hodně štěstí, a rozhodně bych vyzkoušel i stravu obohatit o česnek či podobné antivirotikum. V životě jsem popisovanou nemoc u nikoho neviděl, takže možná se zkuste zaměřit i na to koho jí vidíte trpět a koho ne... třeba vás napadne kde je problém.