Kedze ide o virusove ochorenie, mozno by stalo by za to vyskusat vitamin C v efektivnych davkach, napriklad na hranici crevnej tolerancie. Dobre zabera na ine virusove ochorenia, vratane oparu (herpes). Podrobnosti o davkovani a kontraindikaciach tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Já bych ještě doporučil potírání 10% roztokem (1 gr na 1 cl). Dokáže to ledasco vyléčit a na virus (obzvláště v narušeném zapouzdření) to bude pravděpodobně účinkovat také.
Zde bych doporučil vyzkoušet dva-tři přístupy.
1. Potřít jen vodným roztokem kyseliny askorbové.
2. Potřít vodným roztokem a přetřít kapkou oleje, aby se uchovala v pokožce vlhkost která se bude pozvolna vsakovat. prodlouží se tím aktivní fáze působení kyseliny askorbové, a zároveň se mohou odstranit určité dráždivé jevy. Jako olej bych doporučil napříklas s obsahem nymbového oleje nebo nějaké esence - takové oleje jsou léčivé samy o sobě.
3. Po některé z výše uvedených aplikací může neustále přetrvávat dráždění kůže (možná se projeví paradoxně až bude kůže zdravější a i silnější). Nechte v tomto případě kyselinu askorbovou působit jen po určitou dobu (myslím, že hodina by měla stačit) a pak kůži klidně opláchněte čistou vodou.
Poznámky:
Vodný roztok lze použít i na ošetření kůže pod vlasy. Vlasy to neničí. v podstatě to funguje jako tužidlo. Sem tam padají drobečky. V tomto případě kyselina postupně barví (do hněda) ručník a polštář. Případně jinou látku se kterou je v kontaktu.
Nehty vystavené působení kyseliny askorbové zhnědnou. To samé udělá zrohovatělá kůže. Zaznamenáte to zejména na nohách.
Nehty na rukách, které se přiměřeně myjí nezhnědnou natolik, aby jste tohle ošetření nemohli absolvovat. Kór děti - za nehty budou mít špíny více.
Až budou děti starší, řekněte jim ať to zkusí (třeba jednou týdně) při problémech s akné, seborou. I ošetření rukou je účinné.
Pokud to pálí jak čert, tak po pár týdnech (až se kůže zlepší) to nebude pálet vůbec.
Podle mých dosavadních zkušeností předpokládám, že i na zlatého stafylokoka by to mělo účinkovat velmi efektivně - všichni atopici mají ve zvýšené míře tento problém. Zde však nelze již globálně radit. Každý musí najít ten svůj správný přístup ve správný čas.
Protože když budete aplikovat v období klidu můžete kůži vyléčit a značně jí pomoci (třeba jen prodloužením klidného období). Pokud však exzem rozdráždíte...
P.S.
Tu doporučovanou knihu si přečtěte a experimentujte. Můžete jen získat.
Jen pro úplnost.
Uvedené postupy jsou značně universální. V knize se hovoří o přidávání do krému.
Postupy mám vyzkoušené, ale ne na podobném problému. Když aplikuji sám sobě, aplikuji zpravidla rukama.
Uvedené "pálení jak čert", při poškozené kůži, trvá jen pár vteřin. Celkové doznívání bolesti, která velmi rychle ustupuje, je tak do minuty po ukončení aplikace. Pro dospělého by to neměl být problém.
Při uvedému onemocnění, se kterým jsem se nikdy nesetkal a tak jak si představuji že se s ním žije... bych u jiné osoby uvažoval o plošné aplikaci pomocí rozstřikovače.
Zpočátku možná jen lokálně, na narušené/nenarušené (asi bez vyzkoušení nezjistíte) reservoáry viru, hodně nasáklou vatou (žádné potírání, vata slouží jen jako přenašeč tekutiny) na místa s výskytem.
Uvedený postup by měl zabránit případnému šíření virové nákazy, ale nedovedu si představit, že by virus dokázal přímému působení vodného roztoku kyseliny askorbové odolat. Možná by bylo lepší, i kvůli bolestivosti (děti jsou citlivější) počkat chvíli po prostém vymáčknutí obsahu reservoárků (zapozdřeného viru), pokud je to tedy opravdu vhodné jak uvádí článek, a následně provést plošnou aplikaci.
Prostě a jasně, nedokáži přímo poradit. Musíte provést pokus. Proto píši tento další příspěvek, trochu litujíce že jsem vůbec psal první.
Hodně štěstí, a rozhodně bych vyzkoušel i stravu obohatit o česnek či podobné antivirotikum. V životě jsem popisovanou nemoc u nikoho neviděl, takže možná se zkuste zaměřit i na to koho jí vidíte trpět a koho ne... třeba vás napadne kde je problém.