placka nebo plcanec. Každopádně termín je to nesprávný. Každý kuřák vodnice ví, že tabákovou směs odděluje husté sítko nebo alobal a že k hoření této směsi nesmí dojít. Pouze se vysušuje tím uhlíkem. Každej kuřák vám poví, jaké je to svinstvo, když vám spadne uhlík rovnou do směsi. To se nedá kouřit.
Mimochodem testy s parami propylenglykolu, což je hlavní složka náplně elektronické cigarety, proběhly už v letech 1942-1947.
Neprokázal se vůbec žádný škodlivý vliv. Nikotin je mimo jiné i v mnoha běžných rostlinách, nejvíc asi v rajčatech, která konzumuje prakticky každý. Samozřejmě je ho v nich relativně málo.
Dobrý den, jen by mě zajímalo, kdo vám ty články píše? Opravdu to psala MUDr Eva Králíková? Pokud ano, tak je smutné, že stejný článek psala nejméně třikrát a to téměř doslova. A nebo si ho píše web Vitalia s podpise paní doktorky a to je ještě smutnější. Jelikož to hraničí s plagiátorstvím.
Dobrý den, to doufám nemyslíte vážně, že bychom si sami napsali článek a pod něj dali podpis nějaké kapacity. S tím bychom asi daleko nedošli. Dr. Králíková text připravila speciálně pro Vitalii, nicméně na toto téma publikovala samozřejmě i jinde, je to ostatně její obor. Zdravím, Lenka Krbcová, šéfredaktorka Vitalia.cz
Což o to, článek je to hezký, ale proboha - co je to za bláboly? Netvrdím, že je vodní dýmka zdravá či neškodná, ale pokud chcete psát článek o tom, jak je hrozně špatná, zjistěte si napřed, prosím, alespoň jak funguje a jak se kouří. Napsat, že se tam pálí tabáková placka, která navíc hoří a přirovnat to ke kouřcím kamnům s komínem plným sazí je NEPRAVDIVÉ, ZAVÁDĚJÍCÍ a ZCESTNÉ.
A ještě drobný návrat k doutníku či dýmce - už několik let si příležitostně dopřávám dýmku či dobrý doutníček a že bych byl závislý nějak nepozoruju, ale když to píšete v článku, tak já se napravím...
Paní doktorka je zjevně expert.. ale jen na nesmysly.. Dle toho co napsala neviděla vodní dýmku ani z ponorky skrz kalnou vodu.
Nechápu server vitalia.cz, že vůbec pustí lživý článek do éteru. To si neověřujete fakta? Nebo vám jde jen o ten flamewar pod článkem? A pak že nemá jít český internet do háje..:/
Asi se budu taky muset nazvat odborníkem a publikovat "odborné" články o vlivu globálního oteplování na sexuální život eskymáků a posílat to do redakce vitalia.. ..určitě to rádi zveřejní, když už prošel tenhle brak..
Viz moji předřečníci. O elektronické cigaretě taky napsala prakticky odstavec hovadin. Chemické rozbory jsou k dispozici a i způsob/množství odpařeného nikotinu jsou známy.
Zvláštní jak o cigárách je známo, že škodí a je to dokázané, ale o elektronických cigárech chce pořád někdo důkaz, že to neškodí... (i když vlastně ten důkaz už existuje, rozbory VŠCHT, případně dalších z Francie).
odvážné tvrzení! :)
Zákaz kouření e-cigaret platí například v australském Queenslandu, Argentině, Bahrajnu, Brazílii, Indonésii (neplatí pro turistické oblasti), Panamě, Singapuru, Taiwanu, Tádžikistánu, Saúdské Arábii či Venezuele. Spojené arabské emiráty (SAE) zakazují dovoz e-cigaret do země a zabavují je každému přímo na letišti! V Turecku se elektronické cigarety nesmějí prodávat (přesto je lze občas sehnat v turistických zónách). Jejich kouření je zakázáno ve vnitřních prostorech a ve veřejné dopravě.
Na Filipínách mohou lidé za kouření e-cigaret na veřejných prostranstvích strávit ve vězení až čtyři měsíce. V Indii byla restrikce nejdříve vydána jen v některých částech, v současnosti platí úplný zákaz. V Hongkongu pořídíte e-liquid legálně pouze s nulovým obsahem nikotinu. Elektronické cigarety nedávno zakázal také Libanon, ale i Kambodža a Vietnam. Nejrůznější omezení platí v Maďarsku, Francii, Belgii, Lucembursku, Rakousku, Chorvatsku, Polsku, Íránu, Norsku, Švýcarsku, Mexiku, Japonsku, Malajsii, Kolumbii či na Novém Zélandu. Zákony v jednotlivých destinacích se však často mění, proto je záhodno se aktuálně informovat…
8. 3. 2020, 03:29 editováno autorem komentáře
Myslím si, že kouřením jsou zničené zejména ženy. Dříve než se jim rozpadnou plíce, rozpadne se jim osobnost.
Včera jsem se díval přes okno haly na skupinku dívenek, ca 14-15letých, jak náruživě sají... a plivají kolem sebe jako staří námořní vlci... K tomu přidáme jejich mluvu... Dám za to krk, že prvorepublikové kurvy neměly takový slovník.
Žena kuřačka, to je už patologický jev - postávají u svých krámků, listonošky to už také nemohou vydržet, tak si zapálí při obchůzce vsí, průvodčí ve vlaku má takový absťák, že si zapaluje za jízdy, pár minut před cílovou stanicí... Nikotin je naprosto ovládl.
I z nekuřácké zóny v kavárně udělají kuřačky v tu ránu zónu kuřáckou, prostě nechápou, že jsou místa, kde se nekouří.
Kouří se všude, od vrcholky hor, přes hluboké hvozdy až po rušné ulice. Všude nalezneme vajgle...
Trolejbus čekající na odjezd posloužil třem řidičům k hraní karet, ale také ke kouření a plivání na podlahu. Takto zasviněný vůz se následně přistaví -platícím- cestujícím (DPm Brna)...
Kouření už není zlozvyk, je to patologický jev stejně jako prostituce, drogy...
Dovolil bych si nezávisle říci, že v tomto článku je dost chyb, a ne zrovna malých. Co se týče cigaret, ty škodí nejvíce. Vodní dýmka je věc, kde se kouří směs tabáku a " marmelády", u které se kouř filtruje přes vodu, tím pádem se do těla dostává pouze vodní pára a nikotin. Žádné kancerogenní látky nevznikají, jelikož u vodní dýmky se nespaluje papír. princip vodní dýmky je zahřívání tabákové směsi a následné filtrování skrz vodu. Takže kouř neobsahuje škodliviny. U doutníků a dýmek je to docela obdobné. Spalování tabáku sice může obsahovat škodliviny, ale není jich zdaleka tolik, jako u cigaret, kde dehet, oxid uhelnatý a další látky tělu škodlivé vznikají spalováním cig. papíru. Prosil bych neházet kouření cigaret a čehokoliv jiného tak říkajíc do jednoho koše. Vodní dýmka je téměř neškodný způsob kouření.
Jsem silný kuřák přes 15 let. Nejvíce si libuji v napěchovaném tabáku v klasické dýmce a to i rád šlukuji. A musím z vlastní zkušenosti říct, že pocitově mě nejvíc zadělává vodní dýmka, zkoušel jsem ji již všude možně včetně zahraničí. A vždy do půl hodiny cítím těžkost plic víc než po čemkoliv jiném. Prostě mě osobně se dýchá po vodnici ještě hůř než když šlukuji silný tabák v dýmce. Poznám to hned na prvních schodech. Že to bylo špatně připravené je také možnost, ale těch pokusů už bylo více něž tucet, proto jsem skeptický k názoru, že vodnice je "nejméně násilná pro naše plíce".