Proč Češi? Ti se nijak výrazně neodlišují svými zvyklostmi, stravováním, sportem atd. od jakékoli evropské, či severoamerické země.
Nicméně v jednom máš pravdu: pokud bychom přešli na soukromé pojištění, tam bychom se skutečně nedoplatili. Jak může každý vidět v USA, kde tohle mají. Výsledek je jeden z nejhorších poměrů cena / výkon zdravotnictví na světě.
Článek jsem cetla s naději, ze se dozvím více "jak na to" a ne pouze, co vsechno je špatne. V současném světe se dela byznys uplne ze všeho a cílove skupiny deti a těhotne zeny jsou uplne nejidealnejsi, protože "pro dítě to nejlepsi". A dobre udělaný marketing prodá cokoliv... A navic se z lidi stávají ovce, které nemají selsky rozum...
Přesně tak, tohle mě na článku mrzelo nejvíce. Přijde mi to, že každý umí pojmenovat jen to co je špatně. Nicméně kde jsou alespon nějaké obecné rady? Jak by tedy měl vypadat jídelníček třeba ročního dítěte nebo dvouročního, co půlroční apod.. Pro mě je pak takový článek k ničemu. Trochu mi to přijde jako PR pana Přibyla...tedy řeknu co vše je špatně, ale už něřeknu jak se to má dělat. Za to si nechám tvrdě zaplatit. De facto kážu vodu a piju víno. Nebo nevím jak si to mám vysvětlit, že v článku nejsou vlastně žádné rady :-(
Dobrý den, děkujeme za názor. Článek je velmi úspěšný a je zřejmé, že rodiče problematika zajímá a ocenili by nejen informace "jak ne", ale také "jak ano", nicméně to nebylo tématem tohoto článku. Nelze v jednom materiálu pojmout vše. Pokusíme se připravit brzy další. Ohledně poznámky o placení, myslím, že všichni pracujeme (i) pro obživu a za peníze?)) Mějte se pěkně LK, Vitalia.cz
Dobry den, presne jak pisou ostatni, cetla jsem clanek s nadeji ze dostanu nejakou rozumnou radu, a dozvedela jsem se jenom co rodice delaji spatne. Pan Prikryl ma jiste velke znalosti o vyzive, ale vysvetluje to strasne slozite. Jako rodic tri malych deti mam nekdy pocit ze bych mela mit vystudovano nekolik vysokych skol na to abych dite zvladla nakrmit, naucit sparvne mluvit nebo vest k nejakemu sportu. Prosim spis o clanky s praktickou radou, tohle nema zadnou hodnotu.
Dobrý den
ano, slyšela jsem už mnoho jak je vše špatně..
Ale naopak potřebovala bych poradit..zrovna jsem nedavno hledala priklad jidelnicku pro 9.mesicni dite...nenasla jsem nic rozumneho...jen priklady vyrobcu detskych vyziv jako je prave Hami, Nutrilon apod.
Z toho si clovek prave nic nevezme..
A prave priklad jidelnicku, nebo co by od urciteho veku mohli jist nebo meli jist...nikde.. kdy mohu zaradit lusteniny..muzou jist kuskus, jahly apod ? jak je to se syry, a jinymi mlecnymi vyrobky?
Dobrý den, i když v článku není zcela přesně uvedeno co máme tedy dětem dávat jiného, když ne to či ono, tak si přesto myslím, že každá rozumně uvažující maminka ví, že sladkosti jsou špatně a ovoce a zelenina dobře (malinkým dětem vše podusit). Že dušené maso bude lepší než pečené a lepší příloha než těstoviny bude rýže, jáhly, přidání pohanky, apod. Místo instantní kaše se dají během chvilky rozvařit ovesné vločky případně jiné zdravější verze běžných příloh. S podušeným ovocem je to pro bříško jistě lepší než instantní výrobek. Piškoty se dají koupit i bezlepkové. Jsou chuťově mnohem lepší a ano jsou dražší, ale pokud je dáváme jen občas a ne jako denní součást jídelníčku tak to nikoho nezruinuje. Taky nemusíme kupovat různé dětské křupky a sušenky jen proto, že se to prodává. Každý ví, že cukr není dobrý a kazí zoubky, ale stejně hodně maminek dává dětem už od malička pít celý den slazené nápoje a čaje. Proč? Různé sladké mléčné výrobky (Lakrumáčky apod.) mi také připadají, jako že si maminky usnadňují práci s tím vymyslet a připravit něco zdravějšího. Myslím, že "rozmanitá strava" znamená něco úplně jiného než to, že se dá dítěti všechno co se vyrábí a prodává. Výrobcům přece vůbec nejde o zdraví našich dětí, ale o to své výrobky prodávat. Děkuji autorce článku, že na špatné stravování dětí upozorňuje, i když to je pouhá jehla v kupce sena. Další problém je strava ve školkách, kde jsou děti téměř celodenně odkázány na tzv. "spotřební koš" a na to co z něho nějaká paní vymyslí uvařit. Bohužel tyto dámy nemají ani ponětí o zdravé výživě a o některých zdravých potravinách zřejmě v životě neslyšely. A velmi zoufalé je i to dostat na vlastní žádost ve školce pro děti k pití pouze čistou vodu.
na všechno si berte specialisty... na výživu, jak správně chodit, běhat, mluvit a blabla... to je teprve to pořádné stádo, které platí velké peníze, aby nemuselo používat mozek. nějak nevidím rozdíl mezi panem poradcem a výrobcem potravin. Všichni to děláte špatně a já Vám poradím jak to dělat správně. A doufám, že jsem Vám timto článkem nafoukl hlavu tak, že už se ke mně objednáváte na konzultaci.
http://www.zdravion.cz/odbornici-na-zdravionu/
Jeho jedinou kvalifikací je zřejmě toto viz. odkazované stránky.
"Jakub je poradcem pro výživu, suplementaci a fitness. Je doslova fanatikem do výživy a posilování."
je zajímavé, že ostatní odborníci se nestydí uvádět dosažené vzdělání, jenom Jakub to všude cudně tají.
tsd
Ještě jedno Jakubovo "přiznání":
"Když jsem se na začátku své kariéry výživového poradce rozhodoval, jaký kurz z té nepřeberné „výživářské komerce“ vybrat (tak abych z toho nakonec nevyšel s pouhým „papírem“ ale získal i něco navíc v podobě kvalitních informací), dostal jsem tehdy doporučení na kurzy Atac. Protože jsem analyticky založený člověk, už od začátku jsem v „Atacu“ viděl jednu velkou nevýhodu v podobě faktu, že celým kurzem na rozdíl od jiných školících firem provádí jen jeden učitel. Velmi rychle jsem zjistil, že právě toto je velká výhoda, protože tím lektorem je osoba Martina Jelínka. Podle mě jednoho z nejkomplexnějších výživových expertů u nás a troufám si tvrdit, že dost možná vůbec ten nejlepšího školitele a učitele vůbec. Vážím si ho za jeho obrovský profesní nadhled a jsem vděčný za možnost se dál vzdělávat."
Takže odpověď na vaší otázku je : MÁ KURZ ATAC. :-))
tsd
Take by mne zajimalo, jake ma pan Jakub vzdelani, jestli rozumi biochemii a metabolickym procesum v lidskem (specialne detskem) organizmu. Urcite na to delal alespon doktorat, protoze jinak si nemuze rikat odbornik. Za vse pro mne mluvi to, ze svuj titul neuvedl, ale s internetovym obchodem vyzivovych doplnku se chvali. Inu udelat bububu, postrasit lidi a hezky jim prodavat svoje doporucene tabletky a doplnky vyzivy. Jak se potom jeho nazor a jeho pristup lisi od firem Hame, Sunaru atd...?? Nic proti, ja sebe a svou rodinu budu stravovovat s pravidlem nic se nesmi prehanet a podobnymi specialisty si nebudu komplikovat zivot.
Dobrý den, sice souhlasím s p.Pribylem,ale přesně jak tady bylo již mnoha příspěvcích uvedeno pouze bylo řečeno co je vše špatné.Nehledě na to,že jako příklad svého úspěchu poukazuje na svoji kamarádku tzv.blog Zdravé-dravé blondýny.Kdysi jsme s manželem si u p.Kopkové (fa Sci-food,osobní blog)objednali produkty.Nejen,že nám neuměla poradit,ale ještě komunikace byla pomalá.Jako maminka dvou dětí musím říct,že o mateřství v blogu je pramálo.Články jsou povrchní a žádná realita.Vlastně se ani na tomto blogu nedočtete o žádné stravě či jídelníčku pro ty nejmenší i dospěláky jen co je špatné a co by se mělo.Sice jak p.Pribyl tak blog Zdravé blondýnky odkazují na zdravé jidlo ale je to spíše jak kdyz káže vodu a pije víno.A ješte abych dodala ..podle blogu(instagramu)Zdravé-přihlouplé blondýnky jsme potrefený husy.paráda jen tak dál!
Mám pocit,že pan Jakub nebyl nikdy v ordinaci pediatra.Pak, by věděl,že pediatři se samozřejmě výživou svých pacientů zabývají. A rozhodně to není tak,že by vnucovali komerční výživu. každá maminka dostane doporučení,jak svého kojence převést na běžnou stravu.Které příkrmy zařadit dříve,které později. Ty pokyny jsou dost obecné,ale dostačující a umožňují maminkám zařazovat širokou škálu naprosto zdravých potravin.
Není pravda,že pediatři doporučují sladké pokrmy,naopak,v současné době se třeba ovocné příkrmy zařazují později,pravě proto,aby se nevytvořil návyk na sladké.I když popravdě,mateřské mléko je sladké a nějaký ten návyk je tedy vytvořen vždy. To,že maminky dávají dětem sladké nápoje,smetanové krémy,piškoty a rohlíky je plně jejich iniciativa.
Ačkoli nejsem jejich velkým příznivcem(protože vařit pro děti není zase taková věda) , uznávám,že dětské konzervy určitě nejsou zas tak špatná alternativa,protože na rozdíl od zeleniny třeba z farmářského trhu,musí být prosty pesticidů,dusičnanů a jiných svinstev.
A taky by mě zajímalo,kde pan Jakub nabyl svého vzdělání,že je takový chytrý.