Že vkládáte "zvláštní" komentáře, jsem už zpozorovala, ale tohle snižování vlivu alkoholu na děti je dost přes hranu! A Vaše P.S. to vysvětluje!
Většina čtenářů pochopí, že info o důsledku vypití půllitru piva je jen pro srovnání, že i "trocha" může mít na mozek dítěte nedobrý vliv.
Vypadá to, že i Vy jste dostával minimálně pivo už v dětském věku!
V naší zemičce se utužují kolektivy většinou kolektivním pitím a je dost těch, kdo si ani nikdy nestačí uvědomit, po jak šikmé ploše se vezou!
Důsledky potom postihují celé rodiny.
Naučte své děti pít, uchráníte je před alkoholismem
Teenageři zvyklí na mírnou konzumaci alkoholu už z domova, mají menší tendenci k nárazovému víkendovému opíjení. Tvrdí to nová studie, jejíž výsledky zveřejnilo BBC.
Nemá smysl spoléhat se na zásah shůry. Řešení je nasnadě, a navíc překvapivě jednoduché a levné: výchova v rodinách. Kdo jiný než rodiče mají přivést své děti k rozumnému a odpovědnému vztahu k alkoholu?
http://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/62998/projekt-reflexu-naucme-sve-deti-pit-alkohol.html
Dobrý den,
jsem otec dvou holčiček (2) a (4) a pro začátek - moje děti alkohol nepijí vůbec nikdy a já téměř také ne (neopíjím se, nepiji "tvrdý" a pivo či víno piji jen zřídka).
Článek utíká od skutečné podstaty otázky položené v titulku, tedy: Je škodlivé dát dítěti minimální množství (např půldeci piva, či deci pita) i pokud je to minimálně často (např. několikrát za rok, ke kachně nebo huse apod.)?
Možná "závislost" je skutečně podpořena častějším užíváním, souhlas.. Ovšem co závislost na čokoládě? Co na bonbónech, šmejdu od McDonalds, KFC, na pizze, na čemkoliv, co je dětmi podstatně častěji "zneužíváno"? Jak si deci piva vede, když srovnáme jeho škodlivost s výše uvedeným, třeba dvojitým cheeseburgerem a 3mi deci coly?
Co život ve městě? Není škodlivější než deci pita mesíčně žít v hluku, smradu (exhalátech), stresu a světelném šumu?
Alkohol je skutečně brutální jed, který může způsobit i smrt, ale jaké množství je tedy fyzicky škodlivé pro děti jednotlivých věkových kategorií?
A je jakékoliv množství vždy škodlivé? Pro děti v jakémkoliv věku dokud nedosáhnou 18ti? Pak se mohou začít bez obav občasně opíjet?
Tak co jsem se v článku dozvěděl?
- že pediatrička která doporučila na nechutenství pito je šílená, protože nenaordinovala chemický preparát s latinským názvem se kterým nikdo nemáme zkušenosti (protože když to je "lék" tak je to neškodné - přečtěte si příbalový leták)?
- že pokud dám dítěti přičichnout k pivu, tak se mám obávat léčebny ze závislosti na tvrdých dorgách?
- že mám očekávat demenci a poruchu růstu po olíznutí pěny?
K čemu ten článek vlastně je? Přijde mi extrémisticky vyhraněný a neodborný!
Na zdraví...
V Rakousku, Belgii, Německu, Lichtenštejnsku a Portugalsku můžete popíjet a nakupovat pivo nebo víno už od 16ti, na lihoviny opět dojde až v 18ti. Alkohol - Od 16ti let, s vyjímkou Jižního Tyrolska.
Věková hranice pro prodej alkoholu mladistvým se v Evropě liší, přičemž severní Evropa se přiklání k tomu, aby tato hranice činila 18 let, jižní Evropa dává přednost hranici 16 let. Konzumace vína dětmi v rodinném kruhu, např při obědě je na jihu a ve Francii běžná.
Nešpora na vás a taky Evropskou komisi a mohamedány taky.
odst.1.
Kdo dítěti dá pěnu piva olíznout, budiž uvržen do žaláře na dobu 3 let.
odst. 2.
Kdo dítěti dá pivo alkoholické okusiti, budiž popraven. Bezvěrec budiž ukamenován.
odst. 3.
Kdo dvě piva vypije a poté usedne na velocipéd, budiž mu udělena pokuta 50.000 Tolarů českých.
Odstavec 3 už bohužel platí, ostatní dva začnou platit, až v Euro parlamentu získá většinu muslimská menšina.
V tomto článku už se blýská na časy.
tsd