Nechci nikomu vnucovat svůj názor, ale měl jsem také problémy a přes moje vyslovené odmitání tzv. bio produktů, jsem zkusil, jen ze zvědavosti a na naléhání manželky, použít tzv. tibetskou houbu pro výrobu kefíru. Opravdu se to povedlo, teď už nemám problémy a tento kefir piji denně. Děláme ho z obyčejného mléka 1,5% a výsledek za 24 hod. je perfektní, chuťově stejný, jak v obchodě a hlavně mám pocit, že činnost střev se podstatně zlepšila. Hlavně tam nejsou přidané žádné konzervanty. Myslím, že i voda z kyselého zelí ze Slovenska, které nakupujeme v Kauflandu je velmi zdravá, protože to slovenské a někdy polské zelí je konzervováno jen mléčným kvašením. Tato tekutina ja také výborná proti pálení žáhy. Stačí lok a okamžitě zabere. Jinak je ale u většiny prodávaného kyselého zelí u nás používán ocet a to je pak španné. Slováci a Poláci používají na kvašení jen sůl.
Aj ja mám s kefírovými hubami výborné skúsenosti. Viditeľne zmiernili moju seboreu, ktorá sa pred 10 rokmi začala prejavovať v časovej súvislosti s očkovaním proti hepatitíde A a B.
Hubky kŕmim nespracovaným plnotučným nepasterizovaným mliekom z automatu. Kým niektoré komerčné zakysanky majú asi 1 miliardu živých kultúr na liter, kefír z hubiek má cca 2 miliardy na jeden mililiter, čiže 2000x viac, a aj ich zloženie je pestrejšie než u priemyselných zakysaniek. S pravým kefírom sa môže porovnávať len nepasterizovaná ovčia bryndza, ktorá má cca 1 miliardu probiotických baktérií na 1 gram. Je jasné, že väčšina neprežije cestu žalúdkom, ale práve preto čím viac na začiatku, tým lepšie.
Naše črevá bežne obsahujú približne 1100 miliárd probiotických baktérií, takže s trochou nadsádzky by sa dalo povedať, že bežne odporúčané dávky komerčných probiotík 5-6 miliárd nie sú ktovieako veľké ani keby sa všetky dostali živé do čriev.
Díky, že jste tu Seboreu zmínil. Právě se nemohu zbavit problémů s lupy (evidentně problémy s kožním mazem).
Myslel jsem že jde u mne o kvasinku která způsobuje klasickou "vousovku", ale léčba co by měla stačit nefunguje.
Problémy se zhoršují po promazání, ale občas se v zimě natřít musím. Na Wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/Seborrhea) jsem si našel, že všechny mastné kyseliny (nasycené i nenasycené) podporují růst kvasinek Malassezia, které právě Seboreu způsobují.
Možná u mne také bude nějaká spojitost s prodělaným očkováním proti hepatitidě A+B (Twinrix-em). V poslední době jsem také změnil prostředí, už nepracuji v chladícím zařízení.
I když jsem zmínil nepříznivý vliv promazávání, našel jsem v několika diskusích, že lidem pomohl přípravek z konopí od firmy CutisHelp. Jejich přípravky používám (většinou v zimě), ale doposud jsem nevěděl že mají řadu Seborea (http://cutishelp.cz/Zdravotni-kosmetika-CutisHelp-Seborea). Třeba vám tato informace také nějak pomůže.
P.S. Kde se dá ta houba koupit. Vyrábím kefíry jen z kefírů, chtěl bych zkusit onu zázračnou houbu.
celosvetova databaze vcetne CR
http://www.torontoadvisors.com/Kefir/kefir-list.php