Domnívám se, že proces fermentace bude mít na množství hliníku a fluoridu v černém čaji minimální vliv. Jinak řečeno, co z těchto látek bude v čaji zeleném, zůstane i v čaji černém. Alespoň u hliníku, by to mělo platit. Rozdíl by mohl být způsoben spíše rozdílným druhem čaje a místem pěstování.
U článku je odkaz na článek, že pytlíkové čaje bývají lepší než sypané (pod tím článkem není diskuze). Článek zřejmě napsal labužník, kterému nevadí ani, že u pytlíkových zelených čajů se většinou nedozvíme ani, ze které země je čaj - natož, o jakou jde odrůdu. Příště se těším na článek, že třebas krabicová vína jsou lepší než ta v lahvích.
hotely, restauracie a obcerstvenia maju za ciel hlavne zarobit, takze naco hadzat perly sviniam, ze?
vacsina ludi si aj tak do caju nasype repny cukor alebo naleje med a vytlaci citron, pripadne ked maju chut na odvar zo suseneho ovocia tak si kludne daju cierny aromatizovany "ovocny" caj.
hotely a spol teda ziastili ze podavanim low-end "cajov" uz nic viac neskazia, takze aspon zarobia.
Dobrý den, uvedený odkaz vede na tiskovou zprávu, nikoli na redakční článek, což je uvedeno hned nahoře, stejně jako informace, že se jedná o výsledky zkoumání čaje na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno.
No a něco k těm krabicovým vínům:-)
http://www.vitalia.cz/clanky/krabicove-vino-jedovate-neni-ale/
Čaj je podle mě naprosto super, rád piju místo kafe a prostě dobře chutná, především zelné a oolongy. Osobně totálně žeru Senchu ( www.oxalis.cz/sencha-satsuma-70g/d-71761/ ) :)