Názor k článku Díky kávě a čaji se naši předci neupili alkoholem. Kofein vytvořil moderní civilizaci od K> - Za správnost údajů odpovídá autor, ale Vy odpovídáte...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 11. 2020 15:10

    K>

    Za správnost údajů odpovídá autor, ale Vy odpovídáte za výběr zveřejněných článků.

    Ano, dokážu pochopit, a souhlasím, že nejste akademická publikace, a nemáte za cíl suplovat příbalový leták. Ale přesto, i v neodborných zdrojích lze napsat aspoň odkud byly informace zjištěny. Pokud neobjevujete Ameriku, pak není problém napsat, kdo tu Ameriku objevil! A i v magazínech často narážím na informace, že je vhodné vzít si ochranné brýle apod.

    Možná je můj hlavní problém v tom, že (jakožto bylinkový laik) absolutně nejsem schopen odhadnout pravdivost tvrzení v oněch článcích. Ale mohu posoudit způsob podání informace:

    Z článků vyplývá, že každá bylinka je dobrá na N a více neduhů, kde N > 3. Zvláštní, že každá bylinka je tak schopná. Také to vypadá, že je asi každá neškodná, protože nikde není nějaké varování, ale přesto je léčivá. Každá bylinka nejspíš obsahuje stejné množství aktivní látky nezávisle na sběru. Použitá slova jako Atd atd.

    Z těchto podivností mi vyplývá, že články o bylinkách moc hodnověrné nejsou. Autorem článků je možná zkušená bylinkářka, ale titul (asi?) nemá, takže pravděpodobně nemá představu o biologii, lékařství, analytických metodách určování složení bylin atd. Netvrdím že to neví/nezná, ale hodnověrnosti to nepřidá.

    Z mého pohledu jsou ty články o bylinkách na úrovni jedna paní povídala, a proč bych měl věřit téhle paní a ne jiné paní? Každá bylinkářka o sobě tvrdí, že je zkušená.

    Sám jsem autorem několika publikací, a přesto si nedovolím napsat ani populárně naučný článek bez jediného odkazu na podrobnější informace.

    Pokud je potřeba případ konzultovat s odborníkem, lékařem, jaký přínos pak mají místní bylinkářské návody? Ty bylinkářské články nejsou jen o nastínění možností, jsou to přímé návody co dělat při nějaké nemoci.

    Proto mně také pobavila ona věta pana Housera, protože mi připomněla ony články o bylinkách, které jsou plné slov o čištění a detoxikaci. Stejná slova, jako použil pan Houser, jsou používány v článcích o bylinkách. Čištění, detoxikace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).