V článku zaznělo, že paní doktorka z VFN se díví, že by prohlídky mohly probíhat tak, jak jí někdo popisuje. Já se nedivím, že ona se diví. Problém je v tom, že málokterý lékař ví, jak funguje zdravotnictví (z pohledu pacienta). To se totiž může dovědět jenom tehdy, pokud půjde sám k lékaři a utají, že je lékař. A věřím, že někdy to může být opravdu šok.
Lidi, jestli máte opravdu problém, jestli si vás doktoři málo hlídají, choďte (bezplatně) darovat krev. Tam si vás proklepnou, ani nebudete vědět jak. Když vás budou opakovaně zvát esemeskama, můžete si bejt jistý, že ste zdraví. V případě sebemenšího problému vás rádi upozorní. Krevní obraz vyšetřujou před každým odběrem, další testy samozřejmě dělají než krev dál zpracujou nebo dají příjemci. Obvoďák nikdy takle podrobný testy nedělá, obvykle není důvod. Když je problém, pošle nešťastníka ke specialistovi, ale to už je jiná kapitola...
Pokud de o prevenci, začal bych: Nehulit, nechlastat, hejbat se, nesedět jenom u televize a počítače, atdatd...
Musím se svého lékaře zastat. Je to relativně mladý člověk, nic neodbývá a moje preventivka trvá většinou tak kolem té hodiny. Měření, vážení, zkouška zraku, sluchu a pak rozhovor o anamnézách, odpovědi na moje dotazy a pak klasika poslech, EKG, krk, záda a tak dále. Nakonec ještě zhodnocení, doporučení, dotaz na léky a po ujištění se o odběrech odcházím naprosto spokojený. Dokonce mi zkouknul minule i znamínka, protože to vyšlo na jaro. Je to o člověku a můj lékař je profík. Mimochodem podání ruky a přivítání a rozloučení na konec je samozřejmost. Ani na svoje další lékaře si nemohu stěžovat. Občas je to trochu fofr, ale to je běžné.