Jenomze obal na okurku neni zbytecny, naopak - prodluzuje jeji zivotnost vic nez dvounasobne, a tim padem snizuje odpad.
Ekologie je velmi dulezita, ale lidi je na zemi prilis mnoho, nemuzeme zit az tak ekologicky jako kdysi. Neni to tak jednoduche jak se zda - pro zacatek treba:
http://www.bbc.com/capital/story/20180705-whats-the-real-price-of-getting-rid-of-plastic-packaging
To je vážně zajímavé ten pohled BBC, resp. Cocacoly na ekologii. Cena za převážení miliard litrů oslazené vody ve skle je neúnosně vysoká, takže je nutné ji vozit v PETkách. A co třeba vůbec nevozit tu vodu k pití po silnici? Že by jako přitekla stejnými trubkami, jako přitéká ta na koupání a splachování. Po silnici by se posílal jenom ten sirup nebo cukr. Anebo ještě lépe jen usušené bylinkové listy. To by kromě planety zachránilo také hromadu lidí od cukrovky, obezity a dalších limonádových nemocí.
Přírodní zákonitosti říkají, že okurka bude méně vzácná a čerstvější tam, kde vyroste. Když ji chci mít stejně čerstvou a ještě levnější uprostřed velkoměsta, tak musím ty přírodní zákony nějak ohnout. To zvládneme například zabalením do plastu. Pak ale nezvládneme útěk lidí do velkoměst. Protože peníze se tam vydělají snáz a žrádlo je tam nakonec levnější než na venkově. Tak to zkusíme zachránit ohlodanou kostí (=dotací), aby na tom venkově ještě někdo zůstal a okurky do města posílal.
Když se někdo vrátí myšlenkou na začátek, že by se přece jen ty zákony přírody mohly trochu respektovat, tak je z něj pomatený eko-terorista. Všechno přece zařídí zákony trhu. Tak uvidíme.