Paní doktorka dle fotky vystudovala nedávno a je vidět, že v životě nepoznala praxi našich babiček a maminek. Srážet horečku lékama je ta největší pitomost, která imunitě jen hází klacky pod nohy. Místo, aby apelovala na podávání tekutin, třeba po čtvrthodině po lžičce, tak straší křečemi. Ty však hrozí jen tehdy, kdy je tělo dehydrované, proto stačí jen tekutiny pravidelně doplňovat.
Naše celá rodina nikdy nepotřebovala srážet teplotu, i když vylétla ke 40. Díky tomu žijeme bez léků, doktorů, nesmyslů z lékáren, protože když se o nás pokusí chřipka nebo streptokok či jiný bacil, na horečku se vyloženě těšíme. Vždy to hezky vše pobije a druhý den je člověk ok a jen vyčerpán, což je logické. Příroda připravila náš organismus dokonale, tak ho zbytečně neničte a nenechte se strašit nějakou omladinou, co si bez prášků ani neuprdne.
Že doktorka nechápe možné důvody proč horečku nesrážet je zarážející. Přece horečka je přirozená obrana těla a přispívá k uzdravení. To je věc kterou ji měli naučit. Kdy a jestli horečku srážet je opravdu otázkou na kterou není tak úplně jednoznačná odpověď.
Budit např. dítě kvůli teplotě třeba 38,3 , která do rána beztak klesne?
Horečku je nutné srážet, když je opravdu vysoká nebo je hodně dlouho trvající. Jestli je nutné srážet třeba teplotu 38.5, která trvá teprve pár hodin podle mne není úplně jednoznačné a je to do velké míry věc názoru. Je možné, že "odborníci" budou za 50 let radit něco úplně jiného.
Paní kolegyně by si mohla alespoň přečíst definici horečky na Wiki, když už chyběla při přednáškách.:
Horečka není nemoc, nýbrž pouze projev (příznak) nemoci či jiného chorobného stavu. Je léčebným procesem: zvyšuje rychlost a sílu imunitní odpovědi a omezuje účinnost množení některých patogenů.
Horečka např. po očkování je fyziologický nikoli patologický stav a je důsledkem činnosti imunitního systému.
Pro příště prosím nešiřte takové fake news.