Vlákno názorů k článku Klíšťová encefalitida po ovčím sýru: na Slovensku mají epidemii od tsd - "Lidé, kteří se léta pohybují v lese a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 6. 2016 18:38

    tsd (neregistrovaný)

    "Lidé, kteří se léta pohybují v lese a měli již spoustu klíšťat a nikdy neonemocněli, zřejmě již mají proti přenášeným chorobám imunitu, takže infekčnost klíštěte neřeší,“ říká specialistka."
    Nevím čeho je specialistka, zřejmě jen laboratorních postupů, ale nemá pravdu. Ti lidé, kteří měli mnoho klíšťat mohli získat imunitu jen proděláním nemoci (zřejmě s bezpříznakovým nebo lehkým průběhem). Jinak to nefunguje.
    tsd

  • 23. 6. 2016 1:16

    bez přezdívky

    Takyskorodoktore,

    když tvrdíte toto:

    "Ti lidé, kteří měli mnoho klíšťat mohli získat imunitu jen proděláním nemoci (zřejmě s bezpříznakovým nebo lehkým průběhem). Jinak to nefunguje."

    tak vlastně nevím, co to zas tady zas blábolíte!

    Jestli má očkování fungovat na principu vpravení malé/oslabené/poz­měněné "nemoci" do organismu (za účelem vytvoření protilátek), tak věřte-nevěřte, všechny generace před námi přežily bez Avenieru a očkovacích látek - a to jen díky výše popsaného.

    I sám Jenner (modla očkoprůmyslu) si všiml, že dojičky krav byly imunní - a to bez očkování!!!

    Takže pozor na výroky tsd!

  • 23. 6. 2016 10:15

    tsd (neregistrovaný)

    Máte pravdu lidstvo přežilo i bez očkování. Bohužel pár stovek miliónů lidí nepřežilo, ale to vám zřejmě nevadí. Jinak nevím, proč se v jedné větě rozčilujete a ve druhé mi dáte za pravdu.

    tsd

  • 23. 6. 2016 10:21

    tsd (neregistrovaný)

    Ty dojičky totiž prodělaly "kravské neštovice", proto byly imunní proti těm pravým neštovicím. Tedy přesně to, co tvrdím. Jinak to nejde.
    tsd

  • 23. 6. 2016 22:51

    bez přezdívky

    Ano, neštovice jsou unikát, ale bavíme se obecně... - článek samotný pojednává o KE, ne o neštovicích ...

    Vy tvrdíte, že imunitu jedinec získá pouze proděláním dané nemoci. Z čeho vycházíte?
    Nemůžete mi přiblížit, co si Vy sám osobně představujete pod pojmem "nemoc prodělaná bezpříznakově"?

  • 24. 6. 2016 8:33

    tsd (neregistrovaný)

    O neštovicích jako pseudo protiargumentu jste začal(a) psát vy.
    Specifickou imunitu proti KE lze získat jen proděláním nemoci nebo očkováním. Vycházím z vědeckých důkazů a všeobecných znalostí, které se vyučují na medicíně. Co je to asymptomatické prodělání nemoci si laskavě vygooglujte. Moje představa přeci není vůbec "směroplatná" :-))
    tsd

  • 28. 6. 2016 8:38

    bez přezdívky

    Takyskorodoktore, škoda, že nemám čas se tady s Vámi přetahovat o slovíčka ...

    Takže k věci: co je to vlastně nemoc? Zde definice z WikiSkript:

    " Stav organismu vznikající působením zevních či vnitřních okolností narušujících jeho správné fungování a rovnováhu. Dochází k poruchám fce a struktury orgánů vedoucím ke vzniku příznaků nemoci a k dalším důsledkům.
    Nemoc je souhrn reakcí organismu na poruchu rovnováhy mezi ním a prostředím. Nemoc postihuje i okolí nemocného člověka. Vyvstává nutnost péče, dochází ke změnám v životním rytmu rodiny, může docházet k ekonomickým problémům.
    Nemoc je vždy doprovázena subjektivními pocity, individuálními prožitky."

    Nemoc je tedy stav, který je negativní a nežádoucí. Co tedy obnáší termín "prodělání nemoci bezpříznakově"? V době, kdy u jedince neexistují příznaky nemoci (viz definice výše), říkáme tomu ZDRAVÍ a ne BEZPŘÍZNAKOVÁ NEMOC. Vzhledem ke skutečnosti, že organizmus celoživotně bojuje s rýznými patogeny ze zevního prostředí, tak by se v takovém případě dalo tvrdit, že jsme v tento okamžik všichni nemocní, ale někteří - tedy drtivá většina lidstva - "bezpříznakově".

    Já tedy zrovna teď prodělávám bezpříznakovou angínu a Vy bezpříznakový průjem ... ???

    Pokud jsou vakcíny postavené na principu, že je do organizmu vpraven oslabený patogen v tak malém množství, že nemoc nevyvolá (ale dostačuje k tvorbě protilátek), tak nevím, proč bychom měli ten stejný princip potírat u přirozeného procesu získávání imunity krátkodobou či opakovanou expozící jedince daným patogénem. I samotný princip očkování byl vytvořen a popsán právě na základě těchto empirických zkušeností a teď to chceme popřít? A proč?

  • 28. 6. 2016 10:35

    tsd (neregistrovaný)

    "Probíhající bez symptomů. Např. asymptomatická choroba je taková choroba, která probíhá bez subjektivních příznaků. Symptomy neboli subjektivní příznaky jsou příznaky pozorované pacientem. Symptomem je například bolest. Objektivním příznakem je příznak pozorovatelný zvnějšku např. lékařem nebo laboratorně, to může být např. hodnota ukazatele v krevním obraze.......
    Jinak vaše vývody jsou hloupost pramenící z neznalosti a dětinského pohledu na problém.
    Už toho raději nechte."
    tsd
    P.S. když budete prolezlý rakovinou a budete se cítit zdravý jako řípa, nic to nezmění na skutečnosti, že jste smrtelně nemocný.

  • 28. 6. 2016 11:46

    tsd (neregistrovaný)

    Vaše tvrzení :
    "..tak nevím, proč bychom měli ten stejný princip potírat u přirozeného procesu získávání imunity krátkodobou či opakovanou expozící jedince daným patogenem..."
    Je další z vámi vygenerovaných nesmyslů.
    Princip je sice podobný, ale to je tak všechno. Infikování živým neoslabeným virem je něco úplně jiného než očkování. Jak ve svých důsledcích tak i v procesech, které se v organizmu odehrávají.
    To nemluvím o tom, že infikování nemocí je zahrávání si se zdravím.
    tsd

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).