Možná, že vhodné filtry existují, ale stejně bych se toho bála (zrovna nedávno na toto témavyšel zajímavý článek: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/264172-filtracni-konvice-berou-vode-mineraly-tvrdi-vedci.html). Dětem bych z toho vodu tedy rozhodně nedávala, pokud bych neměla jistotu, že je zařízení správně udržované a používané. Minimálně pro kojence a malé děti rozhodně volím balenou..a upřímně ve většině případů i pro sebe, co je dobré pro děti, je v tomto ohledu snad vhodné i pro mě :-)
Navíc u kojenecké vody má člověk jistotu, že smí obsahovat jen minimum sodíku, takže ideální pro holky, co si hlídají linii :-)
Vendylein souhlasím s Vámi!Minulý týden jsem četla na novinkách článek o škodlivých filtrech na vodu a abych řekla pravdu,po tomto by mě už ani nenapadlo si nějaký koupit.Já mám dvě malé děti(4 a 7 let)a vodu z vodovodu jim na pití nedávám(ani se šťávou,to jedině v případě,že použiji balenou).Kupujeme s manželem pouze a jedině balenou vodu.Mimoto se podobný článek objevil i v tak věrohodném médiu jako je deník Právo a to podotýkám na přední straně!!Tudíž by bylo dobré se nad tím zamyslet.Za mě a mou rodinu jedině balená voda.Pokud pro děti, pak kojenecká.A jak jste zde Vendylein psala o minimu sodíku,tak Vám velmi doporučuji Aquilu-ta má velmi malý obsah sodíku. :-) Bára M.
Zajimalo by me, kdyz jste v clanku nakousli tema plastovych lahvi, cim se lisi plastove lahve pro kojeneckou vodu od normalnich PolyEthylenTereftalatovych lahvi. Obavam se, ze jsou to take pouhe PET lahve. Mozna jen nejsou z recyklovaneho polymeru, takze se z nich teplem nebo teplotnimi soky vylucuji nezadouci latky do vody pozdeji ci hure? Muzete mi odpovedet? Dekuji.