Myslím, že velmi důležitý je ten údaj "zralost v době sklizně". Ovoce v supermarketech je sklizeno nezralé, aby vydrželo dlouhou cestu přes půlku Evropy (nebo světa). Kromě nevýrazné chuti se vyznačuje i naprostým nedostatkem vitaminů. Ovoce (a zelenina) z českých zahrádek a přírody, sklízené po dozrání, má vitaminů nesrovnatelně více.
Nenechte se mýlit. Ty vitamíny slouží rostlinám jako regulátory růstu a proto se vyskytují hlavně v rostoucích částech, včetně NEZRALÝCH plodů. Zralé plody už obsahují jen cukry, škroby a tuky a nutnou dávku bílkovin pro růst klíčku.
Za nízký obsah vitamínů v dováženém ovoci může spíše ta dlouhá cesta než (ne)zralost při sklizni.
Já si myslím,že lidi to prostě moc řeší. Já jím co mi chutná,ovoce a zeleninu kupuji normálně v obchodech a nezdá se mi,že by mi chyběly nějaké vitamíny. Cítím se dlouhodobě zdravě,netrpím nachlazením ani žádnými neduhy a to to se zdravým životním stylem rozhodně moc nepřeháním....jak říkám - jím co mi chutná a nějak se neomezuji....podlě mě jsou lidi spíš nemocní z toho neustálého čtení vědeckých studií a strašidelných článků na téma potraviny,kterých je na internetu bezpočet :D. Kdyby jedli od každého trochu a řídili se při výběru potravin vlastním rozumem a smysly a naučili se naslouchat signálům vlastního těla,do toho přidali trochu pohybu na čerstvém vzduchu,tak nemusí nějaký obsah nebo neobsah vitamínů v kdejakém jablku vůbec řešit....
S tím souhlasím. Když zdravý rozum, tak potom víme, kdy má jaké ovoce sezónu a dozrává, potom tedy v této roční době nečekejme od jablek, sklizených vloni na podzim někde v Itálii, nějaké vitamíny. Stejně tak v jahodách, co koupíme v zimě.
V článku zmíněné vyšší množství vitamínů v ovoci se slupkou možná bylo přijatelné v době, kdy ještě používání různých postřiků nebylo na tak vysoké úrovni, protože se nelikvidoval domácí trh a lokální pěstování ve prospěch dovozů.