Pokud se tvrdí, že cituji:
"Rozhodně neplatí, že každý, kdo má teplotu a nějaké respirační potíže, trpí infekcí koronaviru!"
je nutné doplnit o tvrzení:
Rozhodně neplatí, že každý, kdo nemá žádné respirační potíže, není nakažen koronavirem"
Tím není míněna jen inkubační doba, ale i velmi častý, bezpříznakový průběh nemoci.
Na základě těchto dvou tvrzení lze jednoznačně vyhodnotit závěr, že se většina protiepidemických opatření naprosto míjí jakýmkoli účinkem.
Zkrátka nemoc roznášejí ti, kteří, kteří nemají symptomy, naopak ti, kteří symptomy mají jsou neškodní i kdyby byli infekční, protože se k nim přistupuje jako potenciálně nebezpečným.
Tím nechci nijak kritizovat osobní smysluplná bezpečnostní opatření. Jen je třeba odhadnout míru rizika a přizpůsobit chování. A hlavně nebrat vážně media, která nafukují rizika a nebezpečí nad únosnou míru.
Nemoc není o nic nebezpečnější než chřipka, s kterou už žijeme po celé generace. Kromě toho Covid-19 se chová jako podmíněný patogen a sám o sobě nezpůsobuje závažné problémy.
Vzhledem k tomu, že virus má jako receptor ACE2 , kterého mají bílí Evropané asi 5x méně než Číňané, jsou Evropané 5x odolnější proti nákaze.
Ti Italové jsou v drtivé většině senioři +- 80 let. Nejstarším, kteří zemřeli bylo 88 a 91 let.
Jak zajisté víte, v tomto věku je již imunita u většiny lidí více než nedostatečná, a ani výhoda menšího množství receptoru ACE2 nestačí. Vždyť většina obětí sezónní chřipky jsou také senioři.
První tři indikované případy u nás naopak mají velmi lehký průběh, jak nás informuje MZ.