No já tedy peču celkem obstojný chleba (směsi nekupuji, mýchám mouky), ale opravdu dobrý je až vychladne a natáhne vlhkost.
Oproti chlebu z Tesca je chutnější a nikdy se mne ještě nezkazil i když jsem ho během delší doby nesnědl, což přiznávám je málo kdy.
Ale třeba na vypečený chleba z Alberta nemá, snad jen těmi semínky a ještě jen když je opražím.
Suma sumárum, domácí chleba se vyplatí. I když je teda pravda, že určitá údobí v roce nejím téměř nic z obilí, natož chleba. Teď mám už zase zásobu mouky, na zimu, a pomalu začínám znovu péct...
V obchodě, dnes chleba kupuji tak dvakrát do roka. S pečením domácího chleba experimentuji už delší dobu, pekárna nemá nijak závratné výsledky (dobrá, klasická, pekárnička - zařízení bez hnětačů a mísy - s mnohem dražším provozem stojí tak 7 a více tisíc korun), ale je ekonomická a výrobu činí méně pracnou. Pořídil jsem ji když Babiš chléb zdražil a jeho kvalita šla tak moc do prdele, že se mi tehdy běžně chleba do druhého dne zkazil nebo měl alespoň hnusnou chuť. Zřejmě ta doba ještě neskončila, otec nedávno kupoval v Tescu chleba a byl uvnitř nepropečený což zjistil během jeho krájení ještě v obchodě na tom jejich kráječi.
P.S.
Ještě jeden velký klad pro pekárničku - Co marmelád a povidel už nadělala...?!
P.P.S.
Pokud se někdo rozhodne pekárničku také pořídit, tak ať už sáhnete po jakkoli vybavené a naprogramované, musím vám jen doporučit trvat na funkci pauza. Občas je prostě třeba stroj zastavit a něco udělat či poupravit. Kamarádi mají pekárnu bez této funkce a já jsem při obsluze té jejich pekárný doslova šokován. Taková pekárna je opravdu dobrá jen na vysypání obsahu předem vám prodaného pytlíku se směsí na chleba.