Souhlasím, že ty bio prášky jsou lepší - neobsahují fosforečnany a koláč lépe chutná. Mimochodem - má je každá drogerie DM. To, že místo tří korun stojí asi pět, cenu koláče moc neovlivní. Ovšem - píšete, že nejíte čuníky - víte, že nejlepší klasické české buchty a koláče se musí péct na sádle?
Doporucuji autorce, at si zopakuje chemii ze zakladni skoly - dihydrogenfosforecnan vapenaty ani hydrogenuhlicitan sodny rozhodne nejsou kyselinami, nybrz solemi.
Ani s jejich pripadnou kyselosti to nebude uplne idealni - hydrogenuhlicitan sodny (jinak take jedla soda) se pouziva jako prvni pomoc pri poleptani kyselinou pro jeji neutralizaci.
Jinak zajimavy clanek, diky.
No, temi solemi kyselin jste tomu sice pomohla, ale ne nejak extremne. Ony soli ani nemohou byt niceho jineho, nez kyselin. Pokud byste napsala soli kyseliny uhlicite a kyseliny fosforecne, uz by to aspon melo nejaky smysl... Takhle mate zapsanou jen redundantni informaci.
Proc vas vlastne ty kyseliny tak trapi? Protoze kyselina urcite musi byt neco nezdraveho, tak at je o cem psat??
"Vinný kámen ve víně reakcí silně disociované kyseliny vinné s draslíkem, jehož zdrojem jsou látky získané z půdy nebo disiřičitan draselný (pyrosiřičitan), používaný při výrobě vína jako konzervant."
Není on draslík taky obsažen v hnojivech? Proč by vlastně měl být dihydrogenfosforečnan vápenatý větší fuj než hydrogenvinan draselný? :-)
Jinak, já dřív zadělával knedlík sodovkou, ale to byla taková ta klasická ve skle, výrazně štiplavá až ostrá. Ty dnešní se s ní nedají srovnávat. Dělá dnes vůbec ještě někdo normální bohatě sycenou sodovku, nebo jsou to všechno už jen tiché vody s lehkým prdem?
Pletete pate pres devate, a vase argumenty jsou uplne mimo.. Ze ma neco oznaceni E vubec neznamena, ze je to jed. A ze se neco pouziva jako hnojivo uz vubec. Ale jak uz pise nekdo prede mnou, popis autorky hovori za vse. Nechapu, ze je nekdo ochoten vas za tyhle blaboly platit.
A víte, že důležitou složkou hnojiv je také dusík? A že dusík je součástí vzduchu, který dýcháte? To je přece odporné, dýchat neustále něco, co se přidává do hnojiv. Smrt chemickému průmyslu! Ale autorka možná chodí jen s kyslíkovou maskou vyrobenou ze starého hasícího přístroje důkladně omytého biosaponátem od zbytků té odporné vody.