Vlákno názorů k článku Lékařství a očko­vání: víra na základech statistiky od Patec - Dobrý den, spousta informací, se kterými lze souhlasit. Zajímalo...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 8. 2014 10:51

    Patec (neregistrovaný)

    Dobrý den, spousta informací, se kterými lze souhlasit.
    Zajímalo by mě, zda jste hledal i důvody, proč se některá nemoc „prakticky“ nevyskytuje? Může to být na základě proočkování populace?

    A úplně teoreticky, protože tento problém nebude muset řešit - rozhodnete se neočkovat své dítě a pak budete mít na výběr dát ho do školky do třídy s očkovanými dětmi, nebo s neočkovanými. Co si vyberete? Ve mě by určitě hlodal červík pochybností a vybral bych si očkované děti. Neboli choval bych se jinak než bych chtěl, aby se chovali ostatní.

  • 28. 8. 2014 11:22

    autor (neregistrovaný)

    Dobrý den, spousta informací, se kterými lze souhlasit.
    Zajímalo by mě, zda jste hledal i důvody, proč se některá nemoc „prakticky“ nevyskytuje? Může to být na základě proočkování populace?

    Jak jsem psal, může a nemusí. [DE] si dal tu práci, že porovnal časové řady úmrtnosti z dané nemoci a u některých nemocí i nakažení nemocí s okamžikem “začátku” očkování.

    A úplně teoreticky, protože tento problém nebude muset řešit - rozhodnete se neočkovat své dítě a pak budete mít na výběr dát ho do školky do třídy s očkovanými dětmi, nebo s neočkovanými. Co si vyberete? Ve mě by určitě hlodal červík pochybností a vybral bych si očkované děti. Neboli choval bych se jinak než bych chtěl, aby se chovali ostatní.

    Dle současných zákonů je přístup neočkovaných dětí do školek zakázán. Když by tento zákaz nebyl, tak asi stejně bych nedokázal ovlivnit očkovanost školky. Takže se mi zdá tato otázka irelevantní.
    Navíc [DE] tvrdí, že očkovaní v té době tehdejšími vakcínami taky onemocněli. Navíc, že se stali tichými roznašeči. Tak mi opět schází objektivní informace, na základě kterých odpovědět, co je horší. Z těchto tří důvodů je to jedno.

  • 28. 8. 2014 12:34

    Taky skoro doktor (neregistrovaný)

    S některými informacemi se souhlasit nedá. Jako např. zákaz očkování proti TBC ve Švédsku. Když se řekne A musí se říci B. Zaprvé bylo zakázáno očkování celobuněčnou vakcínou ( na aceluární se zákaz nevztahuje ).
    Zadruhé zákaz byl vynucen zblblou veřejností i když proti tomu lékařská veřejnost protestovala.
    Zatřetí pár let nato stoupla incidence přes 10 000. Před ukončením očkování na tom byli nejlépe v Evropě. Co na to říci?
    Jsou všechny vaše informace takto přesné pane informatiku?
    VB

  • 28. 8. 2014 13:45

    autor (neregistrovaný)

    “Jsou všechny vaše informace takto přesné pane informatiku?”
    Obvykle se oslovuje jménem, ne dle povolání: http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=850, pane “Taky skoro doktor”e.
    Mé informace jsou tak přesné jako moje zdroje. Za to vaše informace bez uvedení zdroje, odkud je čerpáte, jsou důvěryhodné stejně jako JPP (jedna paní povídala).

    Pokud máte zájem o věcnou diskuzi, prosím, uveďte zdroj svých informací a zdržte se invektiv, abych měl nějakou motivaci si najít volný čas pro odpovědi na vaše otázky.

    “Zajímalo by mě, zda jste hledal i důvody, proč se některá nemoc „prakticky“ nevyskytuje?”
    Na toto je složitější/delší odpověď. [DE] považuje u některých nemocí ústup za přirozený, nazývá je nemocemi bídy. U dalších pokládá jejich výskyt a fluktuaci za přirozenou. Dodává statistické korelace mezi ústupem jedné nemoci a výskytem jiné. Dodává důvodné pochybnosti, že nemoc očkováním nemizí, jen se ztratila ze statistik. Ať už z důvodu lehčích příznaků, se kterými lidé nejdou k doktorovi, nebo které doktoři nedokáží správně diagnostikovat, protože zmizel “jen” jasný nezaměnitelný příznak nemoci. Na mnoha místech naráží na spoustu pověr, které pak zkreslují statistiky – “očkování chrání”, takže se hledá, co jiného to je, než nemoc, která to být “nemůže” atd. Takhle z rychlíku, pro přesnější informace musím odkázat na zdroj.

  • 28. 8. 2014 14:04

    Taky skoro doktor (neregistrovaný)

    "Mé informace jsou tak přesné jako moje zdroje."
    Pak vám nezbývá než přehodnotit důvěryhodnost vašich zdrojů. Ten příklad se Švédskem a TBC snad dost vypovídá o tom, že hledáte informace na špatných místech (a nebo je záměrně zamlčujete).
    Pravda internet je plný balastu a některé informace na internetu ani nenajdete.
    Ruku na srdce kolik odborných medicínských časopisů odebíráte nebo kolik jste jich přečetl ?
    Vzhledem k postoji ke klasické medicíně asi mnoho ne, že? Vždyť se jedná jen o jakousi církev kde se káže víra, ne?
    VB

  • 28. 8. 2014 14:54

    logička (ex. neregistrovaný logik)

    Vy těm medicínským časopisům věříte? To by se musely publikovat jak pozitivní, tak negativní výsledky, jak uvádí autor článku. Ve svém oboru sama nacházím v článcích obrovské množství nesmyslů a nedomyšleností, i v těch "lepších" časopisech. Jen tak pro ilustraci, proč nevěřit článkům v odborných časopisech: http://www.sciencemag.org/content/342/6154/60.full Z toho běhá mráz po zádech.

  • 28. 8. 2014 15:32

    autor (neregistrovaný)

    Omlouvám se, ale do uvedení zdroje vašich informací, tuto informaci zařazuji přesně dle vaší věty “internet je plný balastu”.
    Naznačujete mi, že podle jedné chyby bych měl celou knihu, prošpikovanou odkazy na jiné zdroje, prohlásit za nedůvěryhodnou? Mohl bych podat pár příkladů nedůvěryhodných článků v seriózních časopisech, ale nepokládám to za konstruktivní diskuzi. Vaši informaci s uvedením zdroje bych samozřejmě považoval za konstruktivní.

    Kolik odborných medicínských časopisů odebíráte nebo kolik jste jich přečetl ? Žádný. Na druhou stranu vím přesně, jak fungují vědecké články, konference. To, že je to stejné i v lékařství, mi potvrdil [GB]. Zvýrazněný tím, že bohužel se nezveřejňují “negativní” výzkumy. Což u vědy založené na statistice, medicíně, je výrazná přitěžující okolnost oproti např. matematice (kde nezáleží na tom, že se nezveřejní výzkum potvrzující, že 1+1<>3). Tedy krátce, nečtu a nepokládám to vůbec za nevýhodu.
    Ano, nyní pokládám medicínu, která se chová, tak se chová, jako víru, protože zabalastila původní vědu spoustou výzkumů, které nezveřejňuje, a provádí základní statistické chyby. Přirovnání Ministerstva zdravotnictví k církvi je velice přesné přirovnání.

  • 28. 8. 2014 20:45

    autor (neregistrovaný)

    Děkuji za další zdroj, který je v souladu s tvrzením v mém článku, resp. mého zdroje.
    Protože se mi nechce číst další podobné články, pokud chcete uvést jiné zdroje, prosím o upřesnění, kterou pasáž máte na mysli.

  • 29. 8. 2014 7:58

    Taky skoro doktor (neregistrovaný)

    To je váš problém, že se vám nechce číst takové články. Čtěte tedy jen ty co vyhovují vašim názorům a utvrzujte se ve své pravdě.
    VB

  • 29. 8. 2014 14:22

    autor (neregistrovaný)

    Přečetl jsem a tím investoval značné množství svého drahocenného času do článku, který dle vás vyvrací, že ve Švédsku se zakázalo očkování proti TBC. O tom článek vůbec není. Naopak je v souladu s tvrzením mého článku.
    Tedy považuji vaši připomínku za nerelevantní a vaše všechny komentáře za oprávněně “trollí”, jak tu bylo naznačeno.

    Howgh.

  • 31. 8. 2014 10:17

    wipet (neregistrovaný)

    Odkaz na "odborný článek" mě poněkud překvapil. Že by lékařská věda měla regionální charakter, a proto je článek v češtině? Tedy v ostatních vědních oborech, o kterých něco vím, nemají poznatky publikované v odborných článcích hranici, jsou recenzované a pochopitelně psané mezinárodním jazykem, tedy v angličtině. Bez toho, aby vědec pokusem o publikování článku konfrontoval své názory s vědeckou komunitou na celém světě, to prostě nejde.

  • 30. 8. 2014 23:20

    Beruna (neregistrovaný)

    Dobrý den,
    to by jste se též musel bát dát dítě do školy (kde nevíte, kdo očkován je a kdo není), bát se dovolit mu hrát si na hřišti, chodit na zájmové kroužky či prostě jít i nakoupit do přeplněného supermarketu či jet MHD (vše ze stejného důvodu). Ba měl by jste se bát dát dítě i do zmiňované MŠ, kde jsou děti očkovány (pomineme-li nyní fakt, že neočkované dítě budete mít problém do běžné školky umístit), protože pro personál oné školky povinnost nechat se přeočkovat neplatí a taková učitelka nebo kuchařka může být klidně roznašečkou černého kašle (pravděpodobnost, že bude mít tato osoba protilátky z očkování v dětství, pokud již č. kašel neprodělala, je velmi malá, když očkování na tuto nemoc vydrží jen asi 5-7 let).

  • 2. 9. 2014 13:03

    Patec (neregistrovaný)

    No reakce na můj příspěvek....

    V tom příspěvku jsem se snažil autora článku nahlodat, jestli neuvažovat o očkování svých dětí třeba i proto, že by sám chtěl raději umísťovat své děti do "proočkovaného" kolektivu. Ale zůstal konzistentní, sám děti nechce dát očkovat a je mu jedno, jestli budou v kolektivu očkovaných nebo neočkovaných dětí.

    Ta Vaše reakce, kam všude bych se musel bát pustit své děti je podle mě mimo tento můj příspěvek. Nebojte, nemám fóbii z neočkovaných lidí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).