Vlákno názorů k článku Léto bude plné zmijí. Umíte první pomoc v případě uštknutí? od aaaaa - tak to mi nedava smysl, driv se to...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 5. 2011 23:24

    aaaaa (neregistrovaný)

    tak to mi nedava smysl, driv se to uvadelo u popalenin a nyni i u ustknuti, ale k cemu by to slouzilo???

  • 22. 5. 2011 0:05

    Čtenář (neregistrovaný)

    Patrně bylo myšleno sterilní překrytí.

    Představte si že vám ta rana opravdu hodně nateče, může hrát všemi barvami a kůže bude narušená, citlivá na dotek... Já bych to také nedramatizoval a řešil situaci podle aktuální potřeby, ale zdravotníci prostě tyhle rady dávají...

    Spíše mi chybí rada, zda je nebo není vhodné ránu chladit, zda se vyvarovat namáčení kůže, zda je vhodné použít chladící gel,...
    Tyhle rady bych však čekal spíše od lidí, kteří si tím prošli a museli uštknutí řešit. Zdravotníci v Česku nejsou schopní ani pozorovat, ptát se pacientů, a udělat souhrn jejich znalostí...

    Pro zajímavost. Jed zmije obshuje zřejmě zejména toxin, ale například někteří cizokrajní pavouci (co už k nám nemají až tak daleko) vám do těla nevpraví ani tak nebezpečný toxin jako spíše bakterie, možná i viry.
    Protilátka neexistuje a léčba probíhá klidem a antibiotiky. Takovou léčbu je třeba často mnohokrát opakovat, například s ročním odstupem, a může vám hrozit klidně i gangréna a amputace postižené končetiny.
    Takhle to léčí ve vyspělé cizině, kde jsou tyto problémy známé a běžné. Ani nechci domyslet jakou léčbu by ordinovali lékaři v Česku, ty šetří antibiotiky i při borelióze a nechají nemoc klidně přejít do chronického stádia...

  • 26. 5. 2011 1:04

    klo (neregistrovaný)

    >ty šetří antibiotiky i při borelióze a nechají nemoc
    >klidně přejít do chronického stádia...

    Šetřit antibiotiky je v naprostém pořádku. Naopak, to, že dneska starší antibiotika už neúčinkují, je způsobeno tím, že se jimi v minulosti nešetřilo. On ten doktor (v ideálním, samozřejmě, případě) není jenom stroj, který příznaku přiřadí prášek. Studuje se to deset let a stejně člověk ví jenom něco.

  • 26. 5. 2011 13:21

    Čtenář (neregistrovaný)

    Právě naopak. U podezření na boreliózu by vám měly dát antibiotika (nejde o širokospektrá antibiotika ale velmi úzce zaměřená) pokud možno ihned, ještě dříve než mají výsledek testů.

    Pokud test boreliózu potvrdí tak řádně vyléčit a doléčit ne vybrat jednu tubu a šmitec (protože by to mohlo stačit).

    Právě v těchto případech se borelie jednak trvale usadí v těle a jednak mohou získat rezistenci na kde co, klidně i na onen lék.

    Schválně si někdy porovnejte léčbu co sám sobě, nebo svým příbuzným ordinuje osvícený lékař a co většině lidí ordinuje většina doktorů.

    **
    Největším problém ale vidím v tom, že lékaři nechtějí připustit že jejich systém nefunguje a poučit se. Ustrnuli, přinejmenším v Česku (ještě i dnes jich mnoho nepřipouští chronickou boreliózu, když testy zrovna nic neodhalí). Přitom množství podobných ba i horších nemocí narůstá a stávají se jednak chronickými jednak spouštěči dalších nemocí.

    Předpokládám, že víte že budete muset makat až do smrti a nebudete si moci, jako pan Janota, umřít tak brzy, ale nejdřív v 70-ti letech. Kvalita života nikoho evidentně v této zemi nezajímá, ale makat pro blaho (vlastně nevím koho) budete muset...

  • 26. 5. 2011 23:59

    Kolemjdoucí (neregistrovaný)

    Nesmysl, rezistence vznikají právě z toho, dkyž se antibiotika berou preventivně. Pokud je neberete, nemůže na ně rezistence vzniknout. Už jsem slyšel několikrát lékaře si stěžovat, že lidi po něm pořád chtí aby jim napsal antibiotika, zřejmě jste jedním z nich.

  • 27. 5. 2011 4:42

    Carlos (neregistrovaný)

    Musím Vás opravit. Rezistence nevzniká, že ATB berete jako profylaxi (preventivně)!!!!!!! Ale z drtivé části proto, že pacient nedodržuje správnou medikaci a hlavně...nedobere celou dávku ATB. Se mu udělá líp a už si sám ordinuje vysazení...jenže dávkování a počet dní užívání není jen pro potěchu lékařů...souvisí to s životním cyklem bakterie!!!! A bohužel ač jste nikdy ATB nebrala, můžete mít tkzv. rezitenci...a to proto, že bakterie si tuto informaci v NK předávají!!!!

  • 27. 5. 2011 23:22

    Kolemjdoucí (neregistrovaný)

    To taky, platí obojí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).