Paní šéfredaktorka sice Českou kvalitu odbyla několika řádky, nevím, na kterých stránkách byla, že se jí zdály nefunkční či neaktivní, ale faktem - a to zcela jasným a prokazatelným - je, že právě Česká kvalita je nejpřísnějším programem označování kvality u nás.
To, že je "nepřehledný" je pravda a má to jediný důvod: Česká kvalita je program otevřený. Kterýkoli správce značky se může do programu přihlásit, pokud splní přísná kritéria, která vytváří a jejichž plnění kontroluje Řídící výbor programu (složený ze zástupců spotřebitelských organizací, oborových svazů, Rady kvality, České společnosti pro jakost,...). Aktuálně je v programu 20 značek, které spojuje (a jejichž důvěryhodnost garantuje) logo Česká kvalita.
To, jak přísně jsou pravidla programu nastavena, nejlépe ilustruje fakt, že i renomovaná evropská značka Bezpečné hračky, léta používaná v řadě zemí EU, musela svá pravidla pro ČR zpřísnit, aby mohla být do programu přijata.
A proč se toho o programu Česká kvalita ví tak málo? Inu proto, že peníze, které má Klasa k dispozici na propagaci na jeden rok, získá Česká kvalita (pokud výše prostředků zůstane alespoň zachována) za cca 200 let. Takže Česká kvalita funguje díky nadšení řady lidí a neziskových organizací, kteří pořád - možná bláhově - věří, že kvalita se nakonec musí prosadit.
Možná ještě poznámka ke Klase: Klasa skutečně začínala s velmi vágně stanovenými parametry ověřování kvality. Tato pravidla se ale neustále zpřísňují a v současné době již jsou na slušné úrovni. Buďme rádi za Klasu a za každou aktivitu, která podpoří kvalitní domácí produkci proti dovozu různých šmejdů zcela tragické kvality.
Dobrý den, webové stránky jsou v článku uvedeny, v případě České kvality jde konkrétně o http://www.npj.cz/ a http://ceskakvalita.cz/.