za mě, ať těch hospod zavřou klidně ještě dalších 80%. Do restaurací moc nechodím, čas od času posedět a pokecat s kamarády. Je jen opravdu málo restaurací kam bych se vrátil znovu a rád. Jídlo je dost často nic moc, ale ceny jak v Hiltonu, nejsem pivař, ale ze splašek typu géčko je mi blivno, točenou Plzeň nemají všude a třeba IPY a vícestupňové pivo také moc ne. Takže rád čas od času zajdu do nějakého pivního baru a vezmu si něco domů. Nehledě na to, že restaurací, ze kterých člověk přijde tak aby nečpěl jako sardinka je také pomálu. Nemluvě o hostech, kteří se neumějí chovat, jsou hluční. Tak proč navštěvovat něco, co má vlastně jen samá negativa?
to sice ano, možná i levněji, ale otázka je jak je to s kvalitou piva za polovic z krámu. Nejsem pivař, ale zkoušel jsem pivo z plastu, no, jak to napsat slušně :-D Na druhou stranu, hospody mají zase i svůj sociální význam v tom, že některým lidem alespoň nějak v kontaktu s lidmi pomohou. Znám pár starších lidí, přes 70, kteří chodí opravdu na dvě 2x do týdne vlastně pokecat s kamarády.
Od autora: Vicemene mam podobne preference jako zde vystupujici kritici hospod - take dnes si koupim radsi konkretni pivo domu nebo neco popijim na vylete cestou a studene zakoupim u stanku, upiju a jdu dal, vysedavani me nebavi. Na druhe strane radu lidi to zjevne bavi :-). (Treba nemaji idealni prostredi doma, neumi se zabavit sami apod.). Clanek je ovsem o trendech, tj. otazka zni, co je dnes v pivu jine nez treba pred 10 lety.
Na vesnici mají hospody nezastupitelnou roli. Nemůžete všechno porovnávat s městy, kde je možnost vybrat si. Na vesnici je hospoda na plný úvazek výjimkou, obvykle je otevřená jen par hodin večer a často jen ve vybrané dny a ne denně. Protože hostinský ji provozuje jako vedlejší činnost navíc ke svému povolání. Jako po globalizaci vydrželo jen málo obchudků na vsích, tak smetla i hospody.