V Rakousku fungují mlékomaty běžně, pouze je na nich upozornění, že se jedná o nezpracované mléko. V Rakousku (či jinde) dostanete v hospodě i k večeři jídla s omáčkou a neuslyšíte jako u nás "hotovky smíme vařit jen v poledne". Rovněž tam dostanete v hospodě bramboračku s hříbky a ne tu hrůzu s průmyslovými pěstovanými žampiony jako u nás. Naši hygienici, kteří stále vymýšlejí nějaká pravidla odchylně od toho, co se osvědčilo ve vyspělé Evropě, jsou neštěstím (stejně jako dopravní experti, politici atd., řídící se heslem "hlavně nikdy nepřebírat to dobré".
Předpokládám, že autorovi se ještě v autě nerozlila bandaska s 2,5l mléka. Jinak by je nemohl doporučovat. Je to sice stylové, ale velmi nepraktické. Pro mléko jsme chodili i do skla i do PETek (pouze jednorázově, pak se vyhodí) a na chuti nepozorujeme rozdíl.
Také s cenou autor nemá pravdu. Mléko blížící se kvalitou mléka z mlékomatu vyjde v obchodě minimálně 36,- za litr. Nemůže srovnávat odučněnou a homongenizovanou břečku s cenou 10,- za litr s mlékem.
Myslím, že ne každý jezdí pro mléko autem. Dřív byly bandasky zcela běžné - že by dnes byli lidé nešikovnější? A co se týče PET lahví - pokud se používají opakovaně a vymývají, tak bych se tak moc nebál, že se do nápoje něco uvolňuje. Při jednorázovém použití, které zmiňujete, asi bude riziko trochu větší.