Mnohé naše restaurace postupují podle nejlepších Babicovských tradic: Steak je z hovězího. Když je nemáte, použijte vepřové nebo kuřecí! Myslím, že Američani musejí být z našich kuřecích steaků na větvi. A nevím, jak by se v restauraci tvářili, kdybych požadoval udělat kuřecí "steak" třebas Medium Rare.
Dočetl jste článek do konce?
Cituji autora:
"Ve vyspělém světě je běžné, především právě v případě masných plemen, nechat po porážce maso dozrát (odvěšovat). Zrání masa probíhá týden až 14 dní...
...
Odvěšené maso má gastronomicky výrazně lepší kulinářské vlastnosti, například se nemusí tak dlouho vařit."
Tudíž pokud bude cestovat lodí v chladících kontejnerech, tak může cestovat klidně i těch 14 dní.
To však nemění nic na tom, že podle mého názoru je čirá pitomost dovážet maso přes půl planety.
a proto se nejí.Je to stejné jako s vejci,taky se nebudou jíst.Od té doby co stojí nehorázné peníze ho bohužel nejím.Dříve jsem dělal guláš,ptáčky atd.. z hovězího a v současnosti pouze z vepřového a kuřecího.Není to ono,ale ty prachy za hovězí nedám.Stejně jsem přestal jíst i vejce.Ani na obalení řízků bych je nekoupil.Včera jsem vymyslel na obalování roztok ze škrobu a mouky a nikdo to na řízcích nepoznal.Za nedlouho zdraží i vepřové a beztak i kuřecí maso,tak něco vymyslím.Směšné což ?Možná začnu lovit potkany,mají skvělé maso,jako ondatra.
Babica by na Vás byl pyšný.
O kolik se prodraží příprava řízků v trojobalu, když vajíčka zdražila o 3 Kč? Jeto opravdu pro vás tak ekonomicky zatěžující? To až zdraží vepřové (nebo telecí na Wienerschnitzel), to začnete obalovat hadry na nádobí? A obalovat ve škrobu?
Já hovězí příliš nekupuji a steak jsem si doma přestal dělat. Nemám ten správný grif a zkušenosti abych jej připravil medium rare. To je pak buď nedopečený nebo po kremaci.
Stejk opravdu neumím správně usmažit. Vždy jsem se snažil připravovat steak!
A medium rare je věcí cviku, ovšem kvůli ceně dobrého hovězího jsem zatím neinvestoval do pokusů s touhle přípravou.
A klidně si připlatím 10 % trojobal, než abych patlal cosi ze škrobu.
Debaty o strašně drahých vejcích mne už unavují. Spíše se v cenách odrazí cena drahého paliva a vyšší DPH, než spekulativní zdražení vajec.
Hrozba dalšího růstu superbakterie z důvodu ukončení kontroly nad antibiotiky v krmivech pro zvířata
Superbakterie hrozí opět více, protože bylo rozhodnuto ukončit zdravotní regulační dozor nad povinným omezením v používání antibiotik v krmivu pro zvířata.
Americký úřad pro potraviny a léky, FDA , říká, že nemá zdroje na to, aby vymáhal dodržování hladiny antibiotik v živočišných krmivech, ale místo toho chce, aby zemědělské a farmářské podnikání dobrovolně sledovalo a dodržovalo rozumné a bezpečné používání.
Dokonce i když FDA působil jako policajt, 80 % všech antibiotik, prodaných v USA , se dostalo do krmiv pro zvířata, což nakonec vstupuje do potravinového řetězce. jak jsme uvedli nedávno, 7 % masa je infikováno MRSA (multidrug resistant Staphylococcus aureus) odolným vůči antibiotikům a přispívá k evoluci superbakterie.
Jako ústupek skupinám, protestujícím proti ohrožení zdraví, vyhlásil FDA o několik dní později, že zavádí přísná omezení pro užívání cefalosporinu, speciální skupiny antibiotik, která jsou rutinně injekčně vpravována do vajec, a používají se také k léčbě infekcí u skotu. V roce 2008 vyhlásila FDA úplný zákaz cefalosporinu u skotu, avšak po obrovské bouři protestů farmářů a podnikatelů v zemědělství návrh opět stáhla.
Použití cefalosporinu je však malé v porovnání s penicilinem a tetracyklinem, dvěma nejrozšířenějšími antibiotiky, dávanými do živočišných krmiv a vody na farmách.
Zdroje: ANH-USA,New York Times, 2012. FDA Federal Register.
A najednou je dovoz z USA povolen!!!!
Tenhle článek musel napsat člověk podmáznutý nějakou loby - je to vyloženě reklamní článek na americké hovězí. Spousta věcí tam není pravda. Navíc v USA povolili již geneticky upravená osiva - hlavně kukuřici - a tyto produkty budou přidávány do krmiva dobytku. Když připočítám způsob dopravy a chemické ošetření před dopravou, tak to si opravdu "pošmákneme". Nehledě na to, že se tím podpoří likvidace domácích chovů, které už nyní jsou ve špatné situaci. Takže absolutně s článkem nesouhlasím.