Názor k článku Manipulace odpůrců GMO začínají vycházet najevo od Jenda - > Urcite slechtenim nevznikne treba rajce porostle kocicimi...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 1. 2016 6:35

    Jenda (neregistrovaný)

    > Urcite slechtenim nevznikne treba rajce porostle kocicimi drapky.

    Ne, vznikne třeba jedovatá brambora.

    > Prosim o vysvetleni, jakym zpusobem prenasim geny svestky roubovanim.

    Je o tom článek, pod kterým diskutujeme, podrobněji pak na Oslu. Roubováním se propojí buňky, což způsobí a) metylaci a demetylaci genů té druhé rostliny, b) nejspíš přenos mRNA a následnou syntézu podle RNA jedné rostliny v druhé.

    > No vidite, ja za par let budu snad mit na hrusce nashi, ktere jsem tam vloni narouboval.

    Ale to přece není vytvořeno "z procesu, ktere existuji v prirode" (doslovná citace).

    > Znamena to pouze podporu praktik Monsanta a podobnych na 98 % namisto 100 %. Vznikne-li na poli GMO i neco jineho, nez nastroj na zvyseni zisku nekterych korporaci, jedna se o pouhy sum pod urovni statisticke chyby. [...] Za techto okolnosti je totalni zakaz GMO jedinou bezpecnou cestou.

    Pojďme zakázat počítače a internet, na poli OS mají 98 % Microsoft a Apple. Že používám Linux? To je nějaký šum pod úrovní statistické chyby.

    > Akorat, ze drive jaksi nebyl vyraben primo rostlinou.

    Jako že ta molekula má nějaké jiné vlastnosti, když ji vyrobí bakterie, a když ji vyrobí rostlina?

    > S ohledem na to, jakym zpusobem je nam GMO tlaceno, kdo a jak o tom rozhoduje a ze jsou casto ve hre tluste obalky nebo prijemne zaprdene trafiky s vysokym platem, je lepsi, kdyz se lidi brani zuby nehty.

    A napadlo tě, že právě to bránění může být důvodem, proč si povolení svých GMO dokážou prosadit právě jen ti, kteří dávají tlusté obálky?

    > Takze prohral ten farmar proto, ze podvadel nebo proto, ze normalni clovek proti tymu prezranych pavniku korporace nema sanci?

    To zase není problém GMO, ale zákonů o patentech a „duševním vlastnictví“ okolo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).