Názor k článku Medicína čínská, nebo česká? Dr. No, nebo Dr. Max? od JB - Pod minulým článkem pana Hnízdila, kde zpochybňuje správnou...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 1. 2019 12:26

    JB

    Pod minulým článkem pana Hnízdila, kde zpochybňuje správnou indikaci léků na štítnou žlázu, se objevila hromada příspěvků popisujících obdobnou zkušenost. Nyní tu již šestý den čekám na příspěvky obětí TČM šarlatánů, které by potvrzovaly, že jeho odstrašující příběh o Dr. No je u nás pravidlem. A nic.

    Na mně působí současné tažení proti TČM spíše jako vzájemný boj vlivných papalášů ve zdravotnictví. V určitou chvíli to v ČR politicky i byznysově vypadalo na velký obrat směrem k Číně, dokonce nás poctil svou návštěvou samotný čínský prezident. Toho někteří chytli i v medicínském byznysu. Nyní to ale vypadá, že se nějaký marketingový guru vládnoucí garnitury rozhodl surfovat na vlně antišarlatánství. A s tou vlnou spláchnout i TČM.

    Bouře, která sebou strhla i TČM, začala průserem institutu Aktip nazvaným "Vykaď rakovinu". Pro úplnost doplním, že Aktip založila a dosud vede česká lékařka, absolventka lékařské fakulty Univerzity Karlovy, držitelka diplomu za celoživotní vzdělávání České lékařské komory, MUDr. Jarmila Klímová.

    Odhaduji, že nové předpisy příliš neovlivní k lepšímu ani k horšímu pacienty využívající akupunktury, tuina masáží nebo užívající čínské bylinné směsi . Hořkou pilulku musejí ale kvůli antišarlatánské kampani spolknout někteří vlivní funkcionáři ve zdravotnictví. Například rozkvět centra TČM při FNHK nejspíše nepřijde. Jedná se o projekt Romana Prymuly, současného náměstka na Ministerstvu zdravotnictví. Přitom ještě v polovině roku 2017 to pro něj vypadalo dost slibně:
    https://www.denik.cz/zdravi/cinska-medicina-miri-do-skol-lekari-jen-krouti-hlavou-20170610.html

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).