Když se ptali Dalajlámy, co ho na lidech a lidskosti nejvíc překvapuje, odpověděl: "Lidé. Protože obětují zdraví, aby vydělali peníze, potom obětují peníze, aby znovu získali zdraví, potom se tak znepokojují minulostí a budoucností, že si neužívají přítomnosti, a.. tak nežijí ani v přítomnosti ani v budoucnosti. A žijí tak, jakoby neměli nikdy zemřít, a potom zemřou bez toho, aby předtím žili."
Cesi makaji vic nez Nemci, ale zivota uzivaji podstatne mene, nez Francouzi. A jeste jsou na to vse hrdi.
Proc, probuh, pracujete, kdyz si ani nedoprejete cas na normalni obed s prateli (opravdu ne kolegy)? To snad neni tak mnoho. Jak hluboko do zeme se jeste necha cesky clovek zaslapat, kdyz mu uz nezalezi ani na tomto? Co z toho zivota mate, kdyz si neuzijete ani tak obycejnou zalezitost?
Cesi makaji vic nez Nemci, ale zivota uzivaji podstatne mene, nez Francouzi.
Ze by to bylo tim, ze pri prakticky stejnych cenach jak v Nemecku maji za tu praci 4x nizsi odmenu ? Tedy za stejne promarneny cas praci si mohou 4x mene uzivat, kdyz se to rekne zjednodusene.
A jeste jsou na to vse hrdi.
Rekl bych to jinak, a jeste si nechaji srat na hlavu ... Kolik let se tu uz plkaji ty blaboly o "nizke produktivite" a dalsi nesmysly.
Jinak mate ve vsem pravdu.
S temi Nemci a Francouzi jsem to ovsem mysel jinak, nez jen pres penize.
Nemci maji silne vyvinuty smysl pro povinnost a system a v podstate jsou temer otroci vlastnich povinnosti. Na druhou stranu Francouzi maji zase silne vyvinuty smysl pro pozitky zivota. A az teprve ted prichazeji na radu ty penize: Nemci tedy maji uspokojeni z majetku, zatimco Francouzi zivotni stesti.
Cesi, bohuzel, ackoliv pracuji vice nez Nemci a nebo Francouzi, mohou o nejakem uspokojeni z majetku leda tak snit. I presto, ze nemame prijmy jako Nemci, silne vyvinuty smysl pro povinnost a system mame taktez. Clovek by si rekl, kdyz uz tedy nemame ty majetky, alespon bychom si mohli uzit zivota. A v tom nam prave brani jiz zmyneny smysl pro povinnost a zodpovednost.