Vlákno názorů k článku Mléko a „nemléko“: živočišné versus rostlinné od anonym - Článek užitečný, ale ne úplně přesný. Jednak si...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 6. 2017 9:53

    bez přezdívky

    Článek užitečný, ale ne úplně přesný. Jednak si rostlinná„nemléka" hodně lidí vyrábí doma a tam pak žádná éčka nejsou, a taky nechápu informaci o vysokém obsahu rostlinných bílkovin a energie v nich - to se možná částečně týká sušených nápojů typu Zajíc ap, ale typičtí zástupci těch balených, třeba od firmy Alpro, mají asi 20 kcal na 100ml (neboli polovinu energie polotučného mléka), bílkovin 0,1g, sacharidů cca 3g a tuků 0,9g. A asi bych tam víc vypíchla toho sušeného Zajíce, který je k dostání třeba i v CountryLife, a přitom má hodně vysoký obsah TMK.

  • 1. 7. 2017 18:34

    MonikaSh

    Už vidím, jak si děláte doma rostlinné mléko ze sojových bobů. To jde třeba "dojit" z pampelišky, makovic nebo vlaštovičníku. Ale ta jsou člověku spíš zdraví neprospěšná.....
    V sojovém mléce vidím hned 2 problémy. Vápníku moc nemají (pokud jej tam výrobce uměle nedodá) a můžou rozhodit ženské hormony (estrogeny) u obou pohlaví.

  • 4. 7. 2017 10:52

    Radim

    Tady mi připadá, že došlo k drobnému popletení pojmů. Tyhle rostlinné nápoje nejsou "vydojená" šťáva vytékající z rostlin, ale směs drcené rostliny ve vodě. Domácí a průmyslová výroba sójového nápoje je v zásadě stejná - sójové boby se spaří horkou vodou a pak se to drtí a mixuje a to je vše.

    Není potřeba nic nařezávat a nechat vytékat, jako v případě třeba "opiového mléka" z makovic. :) To je naprosto jiná technika s jiným výsledkem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).