Názor k článku Mlékomaty jsou alternativou. Nic míň, nic víc od Čekající na skutečné kvalitní mléko - Jedna věc je čerstvost mléka, druhá věc je...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 4. 2013 18:39

    Čekající na skutečné kvalitní mléko (neregistrovaný)

    Jedna věc je čerstvost mléka, druhá věc je způsob chovu a zpracování. Ve většině mlékomatů jsem se setkal s mlékem šizeným z kterého už stejně byla ukradena smetana, no hlavně, že je o 5 Kč levnější..

    Ne, tady se nekryje cílová skupina se způsobem prodeje. Já mám především zájem o nevykradené kvalitní mléko.

    Druhá věc je způsob chovu. Chci mléko zdravé, tedy od kravičky krmené trávou, senem co se pase a žije dostatečně štastně. Nechci mléko z vystressovaného a antibiotiky a masokostní moučkou krmeného zvířete. Takové nemocné mléko raději opravdu převařené nebo pasterované nebo úplně nejlépe žádné. Takže dokud nebude vícestupňová garance kvality mléka (a klidně alespoň v Praze bezproblémů např. o 10-20 Kč dražšího), tak celý projekt pro mě postrádá smysl. Mohou tam rovnou stáčet nějaký trvanlivý polotučňák s rostliným olejem, aby mu dodaly "tuk" a alespoň nějaké ovečky nalákat na nízkou cenu.

    Zažil jsem i několik automatů, kde mléčko bylo kvalitní, smetana v něm plavala hojně a bylo bez převaření chutné. Ale neplatí to o všech. A pokud se člověk trochu hýbe mezi místy, tak se pak bojí nakoupit v jiných místech, co za překvápko tam zase bude.

    Cením si skleněného obalu (narozdíl od hliníkovoplastových či jakých tetrapaků apod.).

    Co se pana hygienika Víta týče, ten již je stíhán pro korupci v jiné věci, toho člověka není důvod brát jakkoliv v úvahu, což neznamená, že nemůře mít pravdu. Problém je, že opět řekne A a neřekne B, tedy jaké jsou naopak následky požívání šizeného (polotučného i tzv. plnotučného, kterému do domácího stejně ještě nějaká procenta chybí a i jinak vykradeného) mléka na zdraví člověka a zda náhodou nejsou negativa nepasterizace v menším počtu případů a menším rozsahu než krmení se šizenými mrtvými produkty... jde např. o vývin kostí, zubů a mnohem více, jenže to by chtělo se na věc podívat širším a komplexnějším objektivem než ten jednoho průjmu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).