Vlákno názorů k článku Moučný mozek a těžká obsese lepkem od MIloslav Ponkrác - Vzpomínám si, že když Semmelweis (https://cs.wikipedia.org/wiki/Ign%C3%A1c_Filip_Semmelweis) přišel na...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 6. 2015 16:51

    MIloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    Vzpomínám si, že když Semmelweis (https://cs.wikipedia.org/wiki/Ign%C3%A1c_Filip_Semmelweis) přišel na to, že sterilizací lékařských nástrojů při operacích člověka se prudce snižuje úmrtnost pacientů, nastala mela.

    Spousta vědců vystupovala proti Semmelwaisovi a hrdě prohlašovala, že s takovým šarlatánstvím nechce mít nic společného. Honosní lékaři a vědci vystupovali jako jeden muž a prohlašovali: „Samozřejmě, že nevěřím v takovou hloupost, jako je existence mikrobů.“

    Sám Semmelweis byl dehonestován a na základě pronásledování ke konci už ve velmi špatném psychickém stavu.

    A tak ještě dalších sto let lékaři zabíjeli pacienty odmítnutím sterilizace nástrojů a hygieny. Mnoho mrtvých stála tato „vědecká hrdost“.

    I to je věda. A kdo se nepoučí z historie je odsouzen k jejímu opakování.

    Věda, která klinickými testy uznala Thalidomid za neškodný lék (a následně se rodily tisíce dětí bnez ručiček a nožiček).

    Ve vědě se hromadí kostlivci, kde je každému soudnému člověku jasné, že výsledek je podplacen: globální oteplování, genderové vědy, a spol.

    To, že se autorovi nelíbí obsah knihy je hezké, ale to neznamená, že kniha nemá pravdu. Nějak mi v článku chybí nějaké pádné argumenty na podporu názoru, protože tak nějak argumenty typu, že je něco pravda, protože je to osobní názor autora článku beru za manipulaci a politickou agitaci. Nijak mě to moc nepřesvědčuje.

  • 30. 6. 2015 12:00

    bez přezdívky

    Hezky napsáno. Taky jsem nepochytila, proč věřit článku, ale nevěřit knize, o které článek pojednává...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).