Vlákno názorů k článku Moučný mozek a těžká obsese lepkem od m - Absolutně nekvalitní článek. Autor sice obviňuje D. Perlmuttera...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 6. 2015 13:37

    m (neregistrovaný)

    Absolutně nekvalitní článek. Autor sice obviňuje D. Perlmuttera z demagogie, sám ale svoje názory ničím podložené nemá ( a nemá ani takové vzdělání a praxi jako D. Perlmutter). Kritizovat je velmi jednoduché, ale ať tedy autor řekne, čím je nám prospěšnější pojídání celozrnného rohlíku (s vyšším glykemickým indexem a tím i vlivem na inzulin a následně např. cukrovku) než zelenina. Je naprosto jasné, že pokud budeme mouku nahrazovat zeleninou, budeme zdravější a štíhlejší. Stejně jako se zjistilo, že ucpávání cév (a následně infarkt) je způsobeno zánětem ve stěnách cév, nechápu, proč by na Alzheimerově chorobě nemohly mít zánětlivé procesy také svůj podíl. Sama již rok omezuji sacharidy a nejím pečivo - zhubla jsem, výrazně se mi zlepšil cholesterol a mám mnohem víc energie. Ať si autor zkusí dietu bez pečiva alespoň na měsíc a pak možná přestane psát takové nesmyslné články a odsuzovat něco, o čem nemá dostatek informací a vlastních zkušeností.

  • 26. 6. 2015 17:45

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    Má to podložené emocionálně. Jako každý zdatný manipulátor používá slůvka jako „abrakadabra“ nebo okoření článek pár termíny, které používá věda, a myslí si, že tím pádem má autoritu na pravdu.

    Bohužel to často projde. Prostě manipulátor dělá obecně chytrého, a ukazuje těm blbům čtenářům, že on je king. Opírá se o autoritu tvrzení, kterým sám nerozumí.

    Je to hraní na city, nic jiného.

    O co méně má argumentů, o to více se soustředí na osobní útoky na oponenta či různá zesměšňování typu „je to určitě šikovný marketinkový tah“ či „používá vědu velmi selektivně“, „kniha činí matoucím způsobem …“. A u osobních útoků nejen na knihu také autor článku skonči, pravdědpobně nemaje nic za věcný argument v rukách a tak nás s ničím mimo emocí a vlastních nálad nemohl seznámit.

    Článek je typická manipulace od začátku do konce. Jaksi v ní chybí věcné argumenty kromě vyvolávání emocionální mlhy a podtextového pocitu mezi řádky, že kniha je od ďábla a satana.

    Zvláště povedený je obrat, že sice vědci neznají příčiny neurodegenera­tivních onemocnění, ale přečsto si je autor naprosto a zcela jist, že tvrzení v kritizované knize je špatně. A jako obvykle zapomněl vysvětlit proč.

  • 26. 6. 2015 18:33

    Pavel (neregistrovaný)

    Zvláště povedený je obrat, že sice vědci neznají příčiny neurodegenera­tivních onemocnění, ale přečsto si je autor naprosto a zcela jist, že tvrzení v kritizované knize je špatně. A jako obvykle zapomněl vysvětlit proč.

    Autor nemusí nic vysvětlovat, protože nic takového, co mu vkládáte do klávesnice, v článku není. Autor pouze píše, že o příčinách neurodegenera­tivních poruch se neví téměř nic a dovoluje si podivit se nad tím, jaký že to duch svatý osvítil Davida Pelmuttera, že najednou ty příčiny zná s absolutní jistotou. Když se nad tím zamyslíte, tak vám to také musí přijít zvláštní.

    Ono nejde vyvrátit (zatím), že neurodegenerativní choroby způsobují květák, ořechy, jablka a v podstatě všechno, na co si vzpomenete. Přestanete to všechno kvůli tomu jíst?

  • 26. 6. 2015 19:57

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    To, že si neumíte přečíst a pochopit text není má chyba. Není proto na vás jak reagovat.

  • 26. 6. 2015 20:11

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    „Autor nemusí nic vysvětlovat, protože nic takového, co mu vkládáte do klávesnice, v článku není. Autor pouze píše, že o příčinách neurodegenera­tivních poruch se neví téměř nic a dovoluje si podivit se nad tím, jaký že to duch svatý osvítil Davida Pelmuttera, že najednou ty příčiny zná s absolutní jistotou. Když se nad tím zamyslíte, tak vám to také musí přijít zvláštní.“

    Jste také manipulátor. Snažíte se vnutit, že autor článku má už proto že existuje a je vám sympatický větší pravdu než druhá strana. Rozhodování pravdy podle toho, čí kravata je vám sympatičtější je sice lidské, ale o realitě to neříká nic.

    Autor zcela jistě prošel všechny vědecké studie, co na světě jsou známy a prošel všechny vědecké časopisy. Jeho článek je proto vyšperkován odkazy na relevantní a čerstvé vědecké studie. (konec ironie)

    Samozřejmě, že se o některých příčinách neurodegenera­tivních poruch ví. Například při selhávání nebo genetických poruchách orthininového cyklu z vás příjem bílkovin udělá mentálního dementa, ne-li mrtvého do měsíce. (Dále viz třeba zde: http://www.wikiskripta.eu/index.php/Poruchy_cyklu_mo%C4%8Doviny)

    Nadměrný příjem bílkovin způsobuje, že tělo musí nadbytečné aminokyseliny prohnat katalýzou (kromě bílkovinného poolu a zabudování do těla nemůže tělo bílkoviny skladovat). Takže katalýza začíná odtržením aminové skupiny a nahrazením ketoskupinou. Při tom vzniká jako vedlejší produkt amoniak, který je nervovým jedem a ničí centrální nervový systém. Proto se amoniak přenáší do jater, kde se v orthininovém cyklu za pomoci argininu mění na neškodnou močovinu, která jde do krve a ledviny ji vyloučí. Ovšem to celé za předpokladu, že játra mohou a nejsou zcela v háji.

    Takže mně přijde spíše divné tvrzení, že někdo bohorovně tvrdí, že o příčinách neurodegenera­tivních chorbo nevíme nic, protože věda leccos ví. Takže z mého pohledu je lhářem spíše autor článku.

    ssssssssssss

    „Ono nejde vyvrátit (zatím), že neurodegenerativní choroby způsobují květák, ořechy, jablka a v podstatě všechno, na co si vzpomenete.“

    Vy máte mozek asi jen na to se chodit lidem zasmát. Zůstaňte u toho, prosím. Nepouštějte se do diskusí, když kromě výsměchu vaše mentální schopnosti končí.

    sssssssssssss

    „Přestanete to všechno kvůli tomu jíst?“

    Pokud se dozvím, že kyanid draselný nedělá tělu dobře, chytrý člověk se obvykle nenutí k jeho kombinaci. Nicméně máte právo na cokoli. Nikdo vám to neupírá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).