Ještě než to všechno skončí.
https://www.iprima.cz/filmy/more-ktere-zmizelo
Ne, koronavirus teď trestá kuřáky, diabetiky, obézní, kardiaky... Drtivá většina si uhnala tyto choroby vlastním přičiněním. Ostatní ( přes 80%) jsou v pohodě, pro ně je to normální viróza. Těžké případy jsou dávány do souvislosti s nadměrným množstvím enzymu ACE2, který funguje pro virus jako receptor a místo průniku do lidských buněk. Bohužel na vyjmenované nemoci se lpoužívají léky, které zároveň podporují průnik infekce.
26. 3. 2020, 15:58 editováno autorem komentáře
Diabetes jsem zdědila po mém otci, vysoký tlak jsem získala díky nervování kvůli problematickému rozvodu (před 20ti lety) a stresovému zaměstnání (což platí i pro DM2). Navíc mám astma. Takže nemáte pravdu!
A pokud umřu, tak vás budu chodit strašit, na to vemte jed. Ani ta anonymní přezdívka vás neochrání, protože Bůh mi řekne, kdo jste.
Není náhodou, že se koronavirus objevil právě v Číně, což je jedna z nejpřemnoženějších (znak primitivních společností) a sociálně nejprimitivnějších zemí, kde se sežere, cokolliv se pohne, a to v hygienických podmínkách místního standardu. Zjednodušeně: Kvantita na úkor kvality.
Koronavirus nechtěně zafungoval jako zrcadlo společnosti, a onen anonymní dopis se v tom duchu nese. Vy jste to, pane Nováku, zřejmě nepochopil, diskutovat zde o biologické podstatě je nejenom zbytečné, ale hlavně hloupé. Tentokrát jste seknul vedle.
Ne náhodou-takže asi takto
https://www.vitalia.cz/clanky/smrtici-koronavirus-se-tvari-jako-obycejny-kasel/
No vidíte, ten mudrlant v textu v úvodu velmi trefně vystihl opravdové problémy dnešní společnosti a paradox toho, jak epidemie překvapivě přesně zasahuje v místech, kde se egoistická společnost cítí být nepřemožitelná. Dokázal využít epidemie nemoci, kterou všichni vědci světa nedokáži zvládnout, k tomu, aby se aspoň zamyslel, z jakých jiných neduhů se může vyléčit.
Autor článku samotného je evidentně příliš zabedněný svou dokonalostí a nárokem na vše, co chce, než aby takovou úvahu dokázal sám udělat a dokázal využít to špatné, k něčemu dobrému a pozitivnímu a tak pro jistotu ještě zesměšňuje. Jeho chyba, jeho hanba, že není schopen sebereflexe a konstruktivního využití byť špatné současné situace.
Přikládáme reakci autora článku:
Vážení - s mým textem nesouhlasící - čtenáři,
respektuji Váš názor a prosím i Vy respektujte můj. Aktuálně je spíše čas na potřebné činy, ne na diskuze. I kdyby tomu tak nebylo, nemohu souhlasit s tím, že nemoc je vlastně dobrá věc. Dále mi vždy bude vadit všeobecné tvrzení o lidstvu. Platí: „Já jsem já a ty jsi ty...“ Úvahy typu „koronavirus zavinilo lidstvo svými chybami, a proto po zásluze pyká“ mi připomíná známý citát z díla Jaroslava Haška: „Každý Maďar za to může, že je Maďar. Berte to po řadě, vinnej, nevinnej.“
Jistěže patřím k členům tzv. nejohroženější skupiny. To není důvod k zoufalství. Ač agnostik, souhlasím s názorem kolegy z oné skupiny Radkina Honzáka: „Inu pánu Bohu poručeno.“ Nosím roušku, myji si ruce, aniž bych se chtěl srovnávat s Pilátem Pontským... Pokud nevím, zda se (nejen sám sobě) smát nebo plakat, volím to první.
Tomáš Novák
Obecně máš pravdu. Nesouhlas lze vyjádřit i s respektem.
Teď konkrétně. Který ze zdejších nesouhlasných názorů je zároveň respektující? Ten, který autora označuje za zabedněného? Ten, který jej chce umlčet, podle zvláštní logiky, že v době epidemie mohou publikovat jen imunologové? Nebo ten tvůj, kde píšeš o zoufalství?
Já si naopak vážím autorů, kteří jsou ochotní se účastnit i diskuse pod článkem.
Podle mně nesouhlasit s respektem v diskusi pod článkem znamená vyjádřit se kriticky k OBSAHU článku. Zde například může někdo odmítnout platnost psychologických teorií jako jsou Stockholmský nebo Limský syndrom. Případně nemusí nezpochybňovat jejich obecnou platnost, ale může nesouhlasit s jejich aplikací v konkrétním případě "nadšení" ze současné pandemie.
Tobě k nesouhlasu stačí příslušnost autora k určité věkové skupině.
Chápeš, co znamená argumentační faul zvaný "ad hominem"?
Nebo jsi na to ještě moc mladý? ;-)