no a jsme u toho - opět nám "někdo" radí co nedělat... . Každý máme svůj mozek (možná vlastně ne) a umíme se rozhodnout sami. Lidské tělo je malý zázrak a umí hodně věcí. Umí se samo vyrovnat s nízkou, ale i vysokou teplotou okolí. Dokáže snážet extrémní zátěž. Moderní doba si hraje na to, že i kašlík je potřeba léčit antibiotiky, nemocem je potřeba předcházet vakcinacemi, které mají vedlejší (asi "chtěnné" účinky - můj názor) a je potřeba pravidelně "zobat" léčiva. Už ve starém Římě přežil jen silnější (ať si každý zjistí, jak se staří Římané chovali) a dává to smysl (opět můj názor). Je smutné, že lidstvo zapomíná na svou podstatu a podporuje něco, co nemá smysl
Tzv. moderni doba mozna byla za vasich mladych let. Dnes uz lekari silne kontroluji pouziti antibiotik a predepisuji je jen v nejnutnejsich pripadech. Prave kvuli rezistenci ktera je tu znama uz dostatecne dlouho.
Drive se cpala antibiotika vsude i do potravin.
Lidske telo rozhodne nesnese dlouhodobe -20C ani +50C. Lide fungujici v techto oblastech maji jednak trochu jiny genofond a jinak fyzicky postavene telo a pak take se dovedou jinak chovat a chranit. Casto to jsou jednoduche veci na ktere jsme zapomeli. Odpocinek v dobe kdy je nejvetsi parno, schovani do stinu nebo naopak v zime hodne vrstev kozesin, prace s prirodni izolaci proti zime.
Ten vitr a proudeni opravdu hraje velkou roli. Jsou treba i plazi kterym nevadi pred dalsim stupnem hibernace mensi zima - jsou zalezli, maji spomaleny metabolismus a odpocivaji. Nebo nekterym ptakum ci malym savcum. Staci ale jakmile je nechate v pruvanu spolehlive je to postupne pres nemoci zabije.
Zvirata se prirozene instinktivne sama dokazi schovat pred vetrem nebo pruvanem pokud k tomu maji podminky. Pripadne se stoci tak aby ochranila citlive casti tela.
Jen civilizaci otupely clovek je tak hloupy, ze potlaci instinkty a necha na sebe dlouhodobe pusobit negativni vlivy a pak se divi.