Názor k článku Můj notebook mě nemá rád od Efs - a nemyslím zrovna tu nafukovací část, které se...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 5. 2010 12:54

    Efs (neregistrovaný)

    a nemyslím zrovna tu nafukovací část, které se říká pneumatika. Přesnější je říci, že věci mají určitou paměť. Paměť toho, v jakém prostředí a s jakými myšlenkami vznikaly, byly tvořeny. Předchozí diskutující otevřeli/naznačili téma Windows vs. jiný OS.
    Jak vznikají programy? Píší je lidé. Ti tuto činnost dělají z různých pohnutek v různém prostředí, za různých podmínek a okolností. S určitým zjednodušením se pokusím srovnat komerční a svobodný software.
    Ten komerční dělají lidé jako zdroj obživy, pod určitým tlakem, bez (s menší mírou) radosti a nadšení. Svobodný naopak vzniká z hlav a pod rukama těch, kdo chtějí, dělají to s hrdostí a s radostí a dávají do toho větší kus svého já.
    Vyjdeme-li z předpokladu, že platí zákon zachování hmoty a energie a připustíme-li, že mohou existovat energie a jevy, které zatím nemáme dobře zdokumentovány, ověřeny, změřeny (třeba proto, že to ještě neumíne, věda dosud není tak daleko nebo není zájem a vůle to zveřejnit, je strach…), nemůžeme vyloučit. že tam něco z těch tvůrců zůstalo. Nějaký náboj, energie, vibrace, fluidum (cokoli nepojmenovaného) a to „něco“ z toho vyzařuje a působí dál. Když se „to něco“ setká s uživatelem, bude to s ním reagovat, interferovat, spolupůsobit, posilovat nebo potlačovat jeho úsilí a činnost. A tady se to proměňuje v té „neposlušnosti“, „vzdorovitosti“, „unavenosti“ apod. Jistě mnohé dokážeme vysvětlit racionálně – třeba unavenost = přetížení, zaplnění paměti apod. Ta část, kterou již nedokážeme takto vysvětlit, se pro zaryté materialistické „technooptimisty“ stává náhodou, shodou okolností nebo to raději vůbec neexistuje (popřou to, nepřikládají tomu význam, svedou to na halucinace apod.), zatímco pro ty druhé, kteří cítí a přemýšlejí komplexněji (nevylučují možnost existence něčeho, co dosud není změřené a prozkoumané) to může být zdůvodněno vlivem „toho“ – nějaké energie přenesené z výrobce (a průběžně i z uživatele) na tu neživou věc. A to se raději nebudu rozepisovat o mnoha popsaných nevysvětlitelných jevech a úkazech, které tento přístup podporují.
    Připomínám, že je to zjednodušené a ty věci se prolínají. Nic není ani černé ani bílé. Chtěl jsem tím naznačit a ilustrovat, co mám na mysli. Děkuji za pochopení.
    Pohoda, hezký den a víkend…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).