Já to tedy chápu tak, že pokud koupím maso a nebudu ho hned ten den vařit, tak je blbost ho omývat, jelikož smyju osprchování kyselinou mléčnou, která zamezuje pomnožení bakterií.
To jsem ani nevěděla. Maso jsem dosud (pokud ho nespotřebuji ten den) v lednici uchovávala neomyté, jelikož jsem si myslela, že když ho omyju, tak se mi povrchové bakterie vsáknou dovnitř jako do houby. Omyla jsem ho případně, když to bylo nutné (krev, rozdrcené kosti apod.), až těsně před spotřebou.
Pokud jsem dělala bifteky, tak ty jsem nemyla vůbec kvůli prskání tuku. A tuk nebo gril je dost žhavý na likvididaci bakterií.
Jak tak čtu, maso je velice nebezpečná látka, kterou bych si kvůli možné či pravděpodobné kontaminaci kuchyně/domácnosti vůůůbec neměla nosit domů ... chjo ...
Pravdu bych hledala v rčení: "Co oči nevidí, srdce nebolí". Funguje to na principu, že moje mnoho let stará zkušenost s brigádou v závodě zpracovávajícím drůbež, mi velí kuře omýt, neb vím, že občas kuře spadne z háků ... , voda na oplach vnitřností nebyla čistá.... Proto drůbež (i droby) vždy omývám.
Zabíječku prasete (a další produkty z ní) jsem již také mnohokrát absolvovala. S masem se zachází tak, aby znečištěné nebylo, nikdy se neomývá (omývá se jenom rypák, kůže, spárky, ocas, uši, zuby se čistí zubním kartáčkem - bez pasty), úlomky kostí se při "uležení a obracení" otírají vyvařenou suchou utěrkou.
Vystavit takové maso proudu vody by byl hřích i pro nevěřící :))