Článek mě tedy moc nepřesvědčil. Přijde mi typicky demagogický - začne strašením, sírou. Síra je okolo nás celkem dlouho (síření vinných sudů) a z té bych obavy až tak moc neměl. Kdyby se jí při pečení uvolnilo do jídla příliš, tak by nás z toho bolela hlava - stejně jako z přesířeného vína.
Pak článek začne chválit jiná řešení, ale už zcela pomíjí jejich složení a výrobní cyklus. Například kategorie fólie, grilovací podložka, znovupoužitelná teflonová fólie - když jsem zadal do googlu, tak se v zásadě jedná o to stejné - "něco" s teflonovým povrchem. Což podle mě není nic extra ekologického - při přehřátí se z teflonu uvolňují jedovaté plyny (na což jsou velmi citliví ptáci v okolí) a ukládá se v těle. Detaily anglicky zde - https://theecologist.org/2008/dec/08/teflon-out-frying-pan.
K silikonu výhrady nemám, ten se zdá být v pořádku. Jen nejde recyklovat, takže skončí na skládce na dlouhou dobu.
Vzhledem k tomu, ze pecici folie(kterou u nas podle vysledku googlu prodava snad akorat tescoma) je "trefou do černého" bych rekl, ze je to clanek na zakazku. Nikde jsem ovsem nedohledal, z ceho se ten "antiadhezní povlak" sklada. Vzhledem k uvedene teplote do 260° to asi bude teflon. Ten bych ale za teto teploty ja osobne neprovozoval - uz od 250° se uvolnuji dost neprijemne chemikalie.
Ja radsi zustanu u peciciho papiru.