Vlákno názorů k článku Náhradní matky. Donosí dítě, již i gayům od Daneba - Takhle popsané to vypadá jako čisté štěstí pro...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 1. 2019 9:19

    Daneba

    Takhle popsané to vypadá jako čisté štěstí pro všechny. To je ze strany "rodičů".
    Zajímalo ba mě podání dospívajících a dospělých - těch určitých dětí. A pak - v baby boxech se každou chvíli najde dítě, které domov nemá. V ústavech je jich asi pořád dost. Mně stačila v podstatě chvíle, kdy jsem před lety byla s malými dětmi v jednom z nich. Ty děti nevěděly, co je pohlazení. Z jejich reakcí mi až zatrnulo, když jsem si to uvědomila a viděla chování ošetřujících sester či vychovatelek. Byly to děti, které byly v tom ústavu i jen na přechodnou dobu a tak bylo nebezpečí, aby k někomu příliš nepřilnuly. Chápu, že někdo chce mít opravdu "své"dítě. Ale v popsaných případech tahle podmínka taky není zcela splněna. Jsem pro to, aby i homosexuální páry, pokud jsou spolu delší dobu a chtějí dítěti tu lásku dát, dostaly šanci na adopci. Nejen páry, které nemůžou mít svoje děti - ale i děti, které nemohou mít své rodiče - si zaslouží lásku!

  • 29. 1. 2019 11:22

    vitalia_cz

    TERMÍN "OBCHOD S BÍLÝM MASEM" JE VŠEOBECNĚ ZNÁMÝ A VŠEOBECNĚ ODSUZOVANÝ.
    TOTO NENÍ NIC JINÉHO NEŽ "OBCHOD S DĚTSKÝM MASEM" A MĚL BY TAKÉ BÝT POSTAVENÝ MIMO ZÁKON.
    Paradox je, že adopce dětí homosexuálními páry je nezákonná, zatím co toto zákon neošetřil. Prostě KOCOURKOV.
    Sociologické studie, které si neobjednaly LGBT organizace a spolky, jasně hovoří o tom, že děti z homosexuálních párů mají velké problémy až v dospělosti při zakládání vlastní rodiny a v dospělosti mají prokazatelně vyšší sklony k homosexualitě.

  • 29. 1. 2019 11:46

    Daneba

    Na základě vlastních zkušeností si troufám tvrdit, že problémy při zakládání vlastní rodiny má dost velké procento dětí z ne zcela funkčních rodin, ikdyž jde o rodinu s matkou a otcem. Při velké rozvodovosti, střídání partnerů a zakládání několikáté rodiny - to musí postihnout určitým způsobem každé dítě. Sociologickým průzkumům moc nevěřím, ať jsou od kohokoliv. Vždycky můžou být ovlivněné. Jak velký "vzorek" účastníků v tomto případě můžou mít. A srovnání dítě z dětského domova a dítě vychované homosexuálním párem - pro mne vychází tak, že druhému dítěti je umožněno získat aspoň pocit lásky a život ve společnosti. První dítě vyrůstá v kleci, ze které je pak vypuštěno do džungle.

  • 29. 1. 2019 13:24

    vitalia_cz

    První dítě vyrůstá v kleci????
    To bych se neodvážil tvrdit. Podívejme se na děti, které byly v kolektivu mateřské školky a na děti, které vyrůstaly v láskyplné péči rodičů až do nástupu do školy.
    Netroufám se na rozdíl od vás odvolávat na vlastní zkušenost, ale odvolávám se opět na tvrzení odborníků, že děti z předškolního kolektivu jsou na tom mnohem lépe, co se týká navazování vztahů a toto jim vydrží až do dospělosti.
    Na druhou stranu, když vezmeme v úvahu etnické složení dětí z dětských domovů, chápu, že většina z nich má problémy začlenit se do normálního života. Nejsem zdaleka přesvědčen o tom, že by jim významně pomohla adopce do homosexuálního páru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).