"ve skutečnosti činí tato spotřeba o třetinu méně, tedy 9,5 litru čistého alkoholu na osobu a rok"
Nechme stranou, že autor sám raději čísla přibarvuje a zároveň totéž kritizuje (dvě třetiny ze 13 nejsou 9,5, ale 8,67 litru).
To podstatné - osm deci čistého lihu na hlavu a měsíc? Tři lahve vodky měsíčně jsou zcela OK, zatímco čtyři už jsou moc?!
Čísla se stanovují křišťálovou koulí, nikdo na světě není schopen evidovat domácí výrobu vína a destilátů a také nikdo na světě není schopen evidovat zda alkoholické nápoje prodané v ČR zkonzumují občané ČR. ČR má specifikum díky oblíbenosti piva, které se doma vyrábí špatně, tudíž se dá snadno evidovat, to je světový unikát a dále značný turistický ruch a pak jsou čísla vysoké.
Podstatné je to že pro konzumenty je lepší když konzumují slabé pivo nebo suché víno nebo grog, než slazené nápoje s g-f sirupem nebo dokonce karcinogenním umělým sladidlem, čehož se snaží dosáhnout autoři novely.
"Čísla se stanovují křišťálovou koulí, nikdo na světě není schopen evidovat domácí výrobu vína a destilátů a také nikdo na světě není schopen evidovat zda alkoholické nápoje prodané v ČR zkonzumují občané ČR"
To ale není důvod o jednom čísle tvrdit, že je zavádějící, místo něj dosadit jiné, prohlásit ho za skutečnost a pak ještě uvést špatný poměr mezi těmi čísly (ve prospěch vlastního tvrzení).
V roce 2014 bylo zaznamenáno něco přes 22 milionů turistických přenocování. I kdyby každý turista za tu noc vypil lahev vodky, těžko to statistiky nějak zásadně ovlivní. Stejně tak čeští turisté nasávají na sjezdovkách v Alpách, na plážích v Chorvatsku a podobně.
"V roce 2014 bylo zaznamenáno něco přes 22 milionů turistických přenocování. I kdyby každý turista za tu noc vypil lahev vodky, těžko to statistiky nějak zásadně ovlivní. Stejně tak čeští turisté nasávají na sjezdovkách v Alpách, na plážích v Chorvatsku a podobně." ..................To mně rozesmálo....Češi přece v zahraničí pijí svůj, vyvezený alkohol. Hlavně slivovici.... :-) což neubírá výši konzumace pro statistiku.