Problémy s otěhotněním má v České republice 15 až 25 procent párů, které se pokoušejí o potomka. Podle MVDr. Daniela Hlinky, předního českého embryologa za to může vyšší věk prvorodiček, pracovní vypětí a dlouhodobě zhoršená kvalita životního prostředí.
Po třicátém roce se šance na úspěšnost asistované reprodukce u žen progresivně snižuje. „Zatímco u třicetiletých žen je tato šance mezi padesáti a šedesáti procenty, u čtyřicátnic je to pouze 15 %,“ komentuje výsledky několika různých studií Hlinka. „Samozřejmě je to velmi individuální a v případě využití darovaných vajíček se situace dramaticky mění v prospěch otěhotnění.“
Katalog: Centra pro léčbu neplodnosti
MVDr. Daniel Hlinka používá ve své praxi speciální metodu, díky níž může vybrat to nekvalitnější embryo. Metoda nazvaná permanentní monitoring embryonálního vývoje, tak umožňuje zvýšit procento úspěšnosti otěhotnění a dát tak novou naději párům, které svůj boj již vzdaly. Jedná se o počítačem řízené kontinuální sledování vývoje embryí, která nejsou v průběhu svého mimotělního vývoje rušena prohlížením, protože celý monitoring probíhá v uzavřeném inkubátoru. Následná analýza se provádí z pořízených digitálních záznamů.
Víc informací najdete v tiskové zprávě.