Maso přestat jíst nelze a podmínky ve velkochovech zvířat jsou proti podmínkám v dřívější době naprosto vyhovující. Občas se vyskytne nějaký exces, ale to samozřejmě neznamená že se to tak děje všude. Průměrné dobytče v ČR má lepší podmínky k životu než průměrný obyvatel Afriky.
Nevím, kde jste přišel k tomu srovnání s "dřívější dobou", docela by mě to zajímalo. Jsem ročník 56 a vyrůstala jsem na vesnici. Matka i babička se staraly v družstvu o odstavená selata, nějakou dobu asi o sto kusů před porážkou a doma jsme mívali minimálně 1 za rok v chlívku. A těm se určitě špatně nedařilo. Dostávaly kromě šrotu i uhlí, droždí, syrovátku, vařené brambory a ne žádnou chemii! V Africe možná průměr nemá tolik "nacpáno v korytě", ale určitě má aspoň nějakou možnost volby ve svém životě. Vůbec tohle přirovnání vypovídá dost hlavně o Vás! Ty excesy, stejně jako ve všem jiném, dělají jednotliví lidé. A měli by být opravdu exemplárně trestáni (a myslím to i obecně!) tak, aby na takové chování přešla chuť i ostatním!!
Mira vegetarianstvi (veganstvi) souvisi krome kulturni tradice take s celkovou zivotni urovni a rozvinutosti dane spolecnosti. Zatimco na zapade pocet vegetarianu stale roste, tak kupodivu v zemich, kde jsou jeho koreny kulturne podmineny (Indie, Afrika), naopak ubyvaji. Souvisi to s tim, ze tyto rozvojove spolecnosti bohatnou a lide maji pocit, ze si musi doprat to, co dosud bezne nemeli (maso). Musi si proste stejne jako zapad projit tim cyklem nedostatku a prebytku k poznani, ze si to sice muzou dovolit, ale vlastne to nepotrebuji (ten cyklus se neda preskocit, bohuzel - a nejde jenom o maso).
V souhrnnych cislech to znamena, ze pocet vegetarianu na celem svete klesa, protoze tech lidi v rozvojovych zemich je proste vic nez na zapade.