Jsou to fajn rady, osvědčené a praktické. Někdy je také důležité to, čemu se vyhýbat a co nejíst a nepit.
Děti pijí barevné džusy a limonády, plné cukru nebo sladidel, jedí sladkosti, zarici jedovatými barvami už od pohledu. Nepleťte se, ze když je potravinová přísada vládou schválena, ze je snad zdravá. Byznys se neslučuje se zdravím. Ptá se někdy doktor, co jíme?
Proč by se doktor ptak co jíte, to je vaše věc. Když máte zdravotní problém doktor vám rovnou řekne co jíst nemáte. A to co jíst máte vám určitě vysvětlí paní Slimáková. Co jíte je už úplně vaše věc a záleží na vás, jestli ta doporučeí nebo zákazy budete dodržovat.
Doktor není vaše chůva ani policajt.
tsd
Proti tomu se nedá nic namítat. Vidíš Viktore, že se můžeme i shodnout.
Jediné upřesnění, lidé chodí k doktorovi až když mají problém, takže nejdřív zmírnit následky a pak dát doporučení co jíst a jak žít. Ono se vlastně v tom okamžiku nedá nic jiného dělat. Že by doktor obcházel zdravé lidi ve svém obvodě a mentoroval jak a co mají jíst, si opravdu nedovedu představit.
tsd
" Vidíš Viktore, že se můžeme i shodnout. "
Tak to samozřejmě, Já jistě nejsem nikdy nikterak zaujatý proti jednotlivci. Názorový střet, v určitých otázkách, stejně tak jako souznění, je snad přirozeně v pořádku.
Nicméně, nezlob se na mě, ale proti příspěvkům " Mary ", tady vystupuješ vždy, za každých okolností a občas to nejsou, si myslím, zcela relevantní reakce z tvé strany. Myšleno všeobecně samože.
Jinak k tvé odpovědi, pokud by v první fázi, záleží na závažnosti problému, z celostního hlediska doporučil nejdříve tu změnu, např. třeba té stravy a doporučil byliny na zmírnění problému a posléze, nenastane-li změna, předepisoval leky, bylo by to lepší. Ale přiznejme si, tak to nefunguje. Pharma musí šlapat.
Máš pravdu, ale kdo chodí k doktorovi s prkotinami? (snad jen hypochondři). Když už někdo váží cestu do ordinace, tak proto, že chce co nejdříve od problému pomoci a po ústupu nemoci si pak jisté (nedělám si iluze, ale malé) procento pacientů nechá od lékaře poradit, aby se mu nemoc nevrátila. Tak si myslím, že když v první fázi pošlu pana Nováka domů s tím ať nechlastá a nekouří, že se to spraví samo, tak mně pan Novák vynese v zubech.:-))
K Marušce jen tolik: ukaž mi její jediný příspěvek, kde by netvrdila, že doktoři a medicína jsou na nic. To nehodlám nechat bez komentáře.
Tu bio ženku prostě žeru. :-))
tsd
Dobrý den Viktore,
posílám Vám bylinkový pozdrav a píšu ohledně té Vámi navrhované meduňky. Meduňka je skvělá bylinka, ale její popíjení výrazně snižuje krevní tlak a utlumuje, což si myslím, že u dětí není úplně žádoucí. V článku jsem právě uváděla čaj, který "rozveseluje", zklidňuje, ale neutlumuje.
Přeji Vám veselé dny. Simona Procházková
Dobrý den, Simono, prosím Vás, můžete zveřejnit odkaz na původní recept na ten čaj? Chtěla jsem koupit v lékárně potřebné bylinky, ale byla trochu nedůvěra k použití vrbovky (vrbky). Neměli úzkolistou, jen malokvětou, což by asi nebyl problém, ale vrbovka se používá hlavně na prostatu. Tak by mě zajímalo, jakou funkci má v tomto čaji pro "zklidnění" dětí. Děkuji. D.
Dobré odpoledne Danebo,
posílám pozdrav a odpověď na Váš příspěvek. Vrbka úzkolistá není vrbovka malokvětá, to jsou dvě rozdílné léčivky (i když jsou obě z čeledi pupalkovitých).
Vrbka úzkolistá odstraňuje pocity napětí, tísně, nervozity, nespavosti, rozladění.
Tato léčivka má velmi širokospektrální působení i protiedémové, což je příznivé v léčbě adenomu prostaty. Tady se však doporučuje popíjet samostatně, ne ve směsi s jinými bylinkami.
Původní receptura je stejná, jak jsem ji uvedla ve článku. Nijak jsem jí neupravovala.
Přeji Vám veselé dny. Simona Procházková