U nás se jednoznačně nevyplatí kupovat levný prodkuty, protože jak všichni víme, u nás jen tak něco levný neni a co je levný, to je šizený. Jinak tomu je třeba v Německu, ale bohužel, my žijeme tady a takhle to u nás funguje. Takže už leta kupuju kvalitní věci... držím se tohoto: Nejsem tak bohatá, abych mohla kupovat levné věci. Když koupim něco, co je pouhou náhražkou věci kvalitní, tak toho stejně spotřebuji mnohem víc a ve finále vlastně ušetřím, když koupím věc kvalitní. Příklad za všechny prachy je ten Vámi zmiňovaný sirup YO.. ráda si připlatim, vim, že je to z ovoce a ne z chemie a vim, že mi to vydrží dvakrát tak dlouho jako ty hnusný levný sirupy.. takže ve finále mě to stojí stejně a přitom piju klvalitu. A takhle to je prostě u většiny potravin. To samý je džus Granini, uznávám, že je lehce dražší, než osttaní džusy.. ale když si ho naředím, je chutnější než ten obyč. a to i v případě, že tam toho džusu naleju míň.. takže tady utratím opět stejně ve finále jako za levnej džus a přitom piju zdravou věc :))) škoda jen, že si tohle lidi moc neuvědomujou no :(((
OK, aké sú teda rozdiely medzi "značkovým" a "lacným" trvanlivým plnotučným mliekom?
Alebo medzi "značkovým" a "lacným" smotanovým jogurtom? Nemyslím "nízkotučný jogurtový dezert", ale medzi jogurtom a jogurtom. Rozdiel okolo 5% v obsahu ovocia v ovocnej zložke nepovažujem za výrzaný rozdiel.
Samozrejme treba čítať etikety, ale nie všetko drahé je dobré a lacné je šmejd.
U jednotlivých mlík jsou poměrně výrazné rozdíly v chuti. Pozná to i naše kočka - Olmu nebo Madetu pije, MilkIn a Bohemilk odmítá.
Co se jogurtů týče: Hollandii od Cleveru jsem ještě nezkoušel, ale Hollandia ze Sparu teče jako trochu hustší kefír a chuťově se s tou "pravou" nedá srovnat.
to jenom tak kecate, nebo svoji kocku opravdu takhle tyrate?
https://www.google.com/search?q=kocka+mleko+traveni
Kravské mléko – přestože se jedná o rozšířený předsudek, nikdy ho kočce nedávejte. Kravské mléko obsahuje mléčný cukr, laktózu, kterou kočka není schopná strávit, a pití mléka vede k poruchám trávení a v některých případech i imunity. Kočky mají po mléce zpravidla průjem. Vzhledem k tomu, že mléko prochází pasterizací, sterilizací a dalšími složitými procesy, nemá pro kočky téměř žádnou výživnou hodnotu. Pokud kočka mléko pije ráda, je možné jí podávat speciální mléko pro kočky (např. Gimpet, Whiskas atp.) obohacené o vitamíny. Toto mléko je mnohem chutnější a zdravé a je běžně k dostání v chovatelských potřebách. Berete-li si kočku z útulku, zavazujete se nepodávat jí kravské mléko. Kozí mléko je naopak pro kočky velmi vhodné.
http://bri-amber.webnode.cz/news/vyziva-kocek/
Ono se to málo ví, ale s trávením laktózy u koček je to přesně stejné, jako s trávením laktózy u lidí: některé toho schopny jsou, některé ne, vše závisí na aktivitě trávicích enzymů. A po pravdě řečeno, viděl jsem v životě na stovku koček, ale problémy s mlékem měla jen jedna. A taky jsem měl kočku, která odmítala pít cokoliv jiného než černý čaj. :-P