Co takhle Fioreová, Edith – Tajemství zbloudilých duší? Myslím, že by lékaři měli rozšířit svůj úhel pohledu, nepochybně by to bylo mnohým z nich i jejich pacientům užitečné. Ovšem zřejmě ani toto poznání není univerzální a všespasitelné. A otázkou je, existuje-li potřebná vůle. Ať každý posoudí sám.
Pohoda, hezký den
1. Osobně neznám, jen z literatury a z vyprávění lidí, kterým mám důvod důvěřovat. Rovněž míru pravděpodobnosti/důvěryhodnosti posuzuji podle podobných věcí a jevů, o nichž jsem se přesvědčil.
Vůbec by byla otázka na dlouhý flame (ovšem nechci jej rozpoutávat, odpovězte si sami pro sebe), co považovat za seriózní/důvěryhodné/pravdivé: – Když jsem to viděl? Jsou optické klamy. – Když jsem o tom slyšel? Lidé toho napovídají. – Když to napsali v Mladé Frontě? Bez komentáře. – Když to řekli/napsali vědci? Kolik vědeckých poznatků bylo vzápětí revidováno… Když… Anebo jinak: Má člověk důvod věřit v existenci (přijmout jako pravdu) např. neutrino, černou díru, kvantovou teorii apod., když to neviděl, „vědecké“ důkazy není schopen svým rozumem zpracovat, nedá se na to sáhnout…?
2. Jsem přesvědčen o tom, že samo o sobě nikoli. Ledaže by se našel někdo, komu byste tu létající mísu odstranil a jemu by se pak přinejmenším ulevilo.
3. Naděje je vždycky. Když vidím, co všechno lidé čtou… Můžete to zkusit a pak napsat, jak to dopadlo.
Pohoda, hezký den.
Ad 1) Zda se, ze tady flame opravdu neni nutny. Staci, abyste si misto toho nastudoval neco o filozofii vedy.
Ad 2) a 3) Ja ne, ale zkusili to uz jini a uspeli: http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Monster :)