Tentokrát s Vámi, paní Petrášová, plně souhlasím (i když podle Vašeho minulého článku o deodorantech soudě, příliš alternativně nežijete a ze „stáda“ nevyčníváte). Ale k popisovanému případu: Podle ústavního soudu jednali soudci nižších soudů a sociální pracovnice nezákonně. A kdo jedná nezákonně, měl by být potrestán, ne? Bylo by užitečné nepsat, jakým způsobem a na koho konkrétně lze podat trestní oznámení. Rád bych se k tomu pak přidal.
Souhlasím (ve všech ohledech :-))
Naštěstí jsem se s takovým přístupem úřadů, pediatričky atd. osobně nesetkal (ani mí známí). Nechci příliš zobecňovat, ale mám dojem, že tyto extrémní případy nejsou obvyklé. Je otázka, zda je nutné měnit zákony. V tuto chvíli si myslím, že by stačilo využívat existující aparát.
Přivítal bych ale, kdyby se tato redakce k tomu postavila aktivněji a u takových případů připojila komentář/návod např. právníka příp. jiné povolané osoby.
Dobrý den!
Máte pravdu, zase až tak alternativně nežiju, jen některé mé názory co do výchovy dětí, jejich vzdělávacího systému, stravování a lékařské péče jsou dost menšinové, jak zjišťuju. Nicméně: je to glosa a snažila jsem se o vtipné porovnání, protože tisíce rodičů žije naopak mnohem víc alternativně než Veronika Kočová a nikdo jim dítě sebrat nepřijde, zato jinde stačí jeden dva aktivní pitomci a neštěstí je hotovo.
Každopádně děkuju za tip s potrestáním, zkusím to zjistit, to by bylo opravdu zajímavé vědět. Mějte se hezky!