Názory k článku Zelené oblečení: Módní výstřelek nebo budoucnost?

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 7. 2009 19:11

    Kybernet (neregistrovaný)

    Uz jsem se tu jednou ptal, lec bez odpovedi: mezi svymi triky mam i jedno z bio bavlny, ale nejsem schopny u nej subjektivne rozpoznat jine vlastnosti nez u „obycejneho“ bavlneneho tricka. Ma pro sveho nositele vubec takovy kus obleceni jinou hodnotu nez dobry pocit (ja nemam ani ten, protoze k nemu nevidim duvod :) )?

  • 6. 7. 2009 22:48

    Monika Vaňková (neregistrovaný)

    Dobrý den, subjektivně to asi poznáte pouze pokud by jste měl extrémně citlivou pokožku, u těchto jedinců totiž vlákno vypěstované s takovým množstvím pesticidů a podobných chemikálií, jako běžné bavlněné, může vyvolávat alergické reakce. To ovšem neznamená, že když na to organismus většiny populace zdánlivě nereaguje, že pro něj nemohou být běžná bavlněná trička škodlivá. Naše tělo jistě tyto látky vstřebává, ale bude to asi minimum vzhledem k tomu, v jakém prostředí žijeme (smog, potraviny…). Pak jde spíše o to, zda je pro vás důležité nejen jíst, ale i nosit oblečení přátelské k Zemi a lidem. Naskýtá je ovšem řada dalších otázek ohledně transportu bavlny z místa vypěstování do továren a poté obchodů… Zda to tedy má smysl si už musíme odpovědět každý sám :-)

  • 30. 1. 2013 21:43

    Petr11 (neregistrovaný)

    Organickou bavlnu ocení především lidé s citlivou kůží nebo lidé s alergiemi. Ať chcete nebo ne, z běžné bavlny se do těla dostávají zbytkové chemikálie, které se do oblečení dostanou při pěstování nebo zpracování. Toho jste při nošení Bio bavlny ušetřen. Druhý a pro mnohé velmi důležitý faktor je, že se nepoužívají pesticidy a herbicidy a je tak výrazně ušetřena příroda, voda...atd. Záleží také, kde bio výrobky nakupujete. Držel bych se osvědčených obchodů jako např. www.GreenClothes.cz a tak podobně.

  • 12. 4. 2013 23:22

    Anouchka (neregistrovaný)

    Důležité také je, kde bylo danné tričko z biobavlny koupeno a hlavně, jaký má certifikát. Certifikáty jsou totiž velmi různorodé a málokterý zaručuje 100% obsah biobavlny. Spolehlivý je např. GOTS (Global organic textil standards). Některé certifikáty nás bohužel pouze informují o existenci biobavlny, tak daleko to může dojít! Pozor tedy na biobavlnu v obchodních řetězcích, těm bych nevěřila. Označení typu organic coton nic nezaručují! Na internetu se dají najít specifikace jednotlivých certifikátů. Dalším faktorem je barvení, barvy jsou chemie a škoda jimi znehodnocovat biobavlnu. Proto je třeba vyhledávat oblečení s šetrným barvením,bavlnu nebělenou a nebarvenou, anebo ideálně barevně rostlou biobavlnu, což je materiál vyrobený z přízí barevných odrůd bavlníku. Koupíte i v ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).