Mně se ten rozsudek dost líbí. Zejmána ta část "prospěch, který by požívala ze získané imunity ostatních dětí, které se zákonnému očkování podrobily a podstoupily tak riziko možných vedlejších účinků očkování."
Takže už máme soudní rozhodnutí, které tvrdí, že očkování obnáší významné riziko vedlejších účinků. Teď to jen správně použít a třebas konečně někdo přizná, že očkování i škodí.
Jinak osobně mě dost překvapilo, že se malé děti očkují proti zarděnkám a příušnicím. To někomu hráblo, nebo je to tak skvělý business? Každý ví, že prodělat tyhle nemoci v dětství je obrovská výhoda. Někomu jde buď o peníze, nebo chce, abychom vymřeli.
Už vás někdy napadlo proč těhotné maminky mají hrůzu z toho když u jejich prvního dítěte propuknou ve školce zmiňované nemoci?
Zkuste se nad tím zamyslet a možná svá tvrzení přehodnotíte.
Pak se naskýtá otázka kdo z dospělých si je po letech jistý, zda nemoc prodělal nebo ne, a zda mu očkování vytvořilo dostatečnou hladinu protilátek.
tsd
P.S. když vás osobně překvapilo, že se malé děti očkují proti zarděnkám a příušnicím, pak patříte mezi těch několik málo lidí, kteří to nevědí. A z této zasvěcené pozice se odvažujete něco hodnotit?
A jaké jsou podle Vás vědecky podložené důvody pro očkování malých dětí proti zarděnkám a příušnicím? A jak se bude řešit situace v budoucnu, když dnešní očkované děti v dospělosti nebudou mít po očkování v dětství protilátky? Budou se celý život nechávat přeočkovávat, aby neohrožovaly novorozence a děti neočkované ze zdravotních důvodů?
Pokud by byla možnost, aby moje děti prodělaly zarděnky a příušnice přirozeně, nikdo by mne asi očkovat nedonutil. Vzhledem k tomu, že je to v dnešní době bohužel dost nepravděpodobné a vzhledem k těžšímu průběhu v pozdějším věku (a riziku v případném těhotenství) dost tápu, jak postupovat... očkovat těsně před pubertou? Budu ráda za názor (raději od někoho jiného než odborníka tsd :-) )
Milerád.
V súčasnosti sa očkuje každé dieťa, aj chlapci, a to dvakrát a uvažuje sa dokonca o treťom preočkovaní kvôli prchavej imunite proti mumpsu.
V čase pred zavedením plošného očkovania proti rubeole, 85-95% (rôzne krajiny, rôzne štúdie môžu mať mierne odlišný výsledok) detí rubeolu prekonalo, vo väčšine prípadov bez toho aby o tom vôbec vedeli (bezpríznakovo) alebo vo forme banálnej virózy. Tieto deti získali spoľahlivú doživotnú imunitu.
Iba 5-15% detí sa dostalo do reprodukčného veku bez imunity, z nich uvažujme len ženy (mužov rubeola neohrozuje) ktoré by sa mohli dobrovoľne zaočkovať pred založením rodiny.
Takže ak by sa očkovalo len tých 15% žien bez prirodzene získanej imunity, počet podaných vakcín by bol 2*2*100/15=27 krát nižší než v súčasnosti.
To je konzervatívny odhad. Ak pôjdeme k optimistickejšej časti intervalu, tak pri očkovaní 5% žien by sa podalo 2*2*100/5=80krát menej vakcín.
Ak uvažujeme v budúcej očkovacej schéme až 3 dávky, tak koeficienty budú ešte o polovicu vyššie, t.j. 40 (3*2*100/15) resp 120 (3*2*100/5).
Z pozice člověka, který ví, že když u děcka ve školce vypuknou zarděnky, tak se nastávající maminka stěhuje k příbuzným.
Ale to utíkáte od toho podstatného. V mé generaci prodělala zarděnky řada holek. A tak mají imunitu. Pokud očkujete 3 leté děti, pak docílíte jen toho, že zarděnky nedostanou jako děti. Ale v dospělosti je dostat mohou, vakcína nefunguje natrvalo. Pak se někde objeví jeden člověk se zarděnkami a máte na gynekologii katastrofu.
Zkrátka mi to přijde jako další krok k ideálnímu pacientovi: cpe do sebe drahý lék pravidelně celý život. Takže tu máme vakcínu proti zarděnkám, každých 7 let po celý život. V dětství povinně a v dospělosti proto, že není na výběr.
Říkáte řada holek. To nezní moc přesvědčivě, to znamená, že existuje jiná řada těch, které nemoc nemusely prodělat nebo neprodělaly. Očkování zabraňuje rozvinutí nemoci a lokálních epidemií mezi dětmi. Když se nemoc nevyskytne, nemusíte se stěhovat k příbuzným. Vy pořád mluvíte o jakémsi ideálním stavu, ale ten už dávno ideální není a tak se očkovat musí nejen kvůli dětem, ale i kvůli jejich maminkám, babičkám a dědečkům.
tsd
Takže, člověk svým jednáním naruší přirozený běh a pak nám odobrníci budou tvrdit, že už se to prostě dál musí dělat? I když je alternativa z toho kruhu vystoupit? Očkovat zarděnky kvůi dětem nemusíme, kvůli babičkám také ne, ani dedečkům a tatínkům. Vlastně ani ne kvůli maminkám, které už mají odroděno. Jen kvůli těhotným v prvním až druhém trimestru. Není to poněkud zvrácené, že očkujeme a přeočkováváme zástupy holčiček a chlapečků kvůli někomu jinému, kdo se sám může nechat před otěhotněním naočkovat? Přitom ta děvčátka, která teď v 1,5 roce naočkujeme nemají jistotu, že až se ve 30 rozhodnou mít dítě, že ještě budoum mít dost protilátek. Já byla očkována v 11 letech, před nástupem puberty, což dávalo smysl (v té době se běžně rodilo kolem 20-25. roku. Hoši se neočkovali. Pak to ale najednou někdo změnil a začal očkovat holky a kluky bez rozdílu. Nějakou dobu bylo možné volit vakcíny - jen spalničky, příušnice nebo zarděnky. Časem ale v ČR zrušená možnost volny vakcíny třeba jen proti spalničkám a do dětí se musí ládovat MMR. Přitom vystoupit třeba z kruhu zarděnek je možné právě testováním protilátek holčiček na zač. puberty a jejich individuálním očkováním. Kluci to nepotřebují, zarděnky nejsou žádná dramatická nemoc, která by vyžadovala eradikaci. A pokud riziko poškození plodu je důvod, proč očkujeme batolata a kluky ještě k tomu, proč zarděnky jsou povinné, ale neštovice ne? Neštovice v těhotenství také nejsou žádná výhra a mohou být riziko. A proč jsou příušnice povinné pro holčičky, když kluci jsou očkováni a nic jim tedy nehorzí? Pro mě jako rodiče dávají u malé holčičky smysl jen spalničky - jenže, to mám smůlu, protože monovakcína u nás už není, takže buď nebudu očkovat nic, a nebo sajrajt MMR, který nemá v 1,5 roce význam, a který někteří američtí pediatři u dětí s anamnézou autoimunitního onemocnění v rodině neodporučují.
A ještě otázka - říkáte, že očkování zabraňuje rozvinutí nemoci. To ale tedy znamená, že očkovanec stejně tu nemoc má a může jí přenášet - ale s větší pravděpodobností bezpříznakově, nebo s lehčí manifestací nemoci? A může dál zafungovat jako přenašeč, tedy i pro tu těhotnou mámu? Pak mi ale přijde, že očkovanec je vlastně nebezpečnější, protože to, že je nakažen, nemusí být tak rychle zřejmé a nemoc může dál šířit. Kdežto neočkovanec, u kterého nemoc propuká v "plném rozpuku", je od okolí separován, neb uléhá do postele a každý, tedy především ta těhotná maminka má signál, že má vyklidit pole, i kdyby šlo o chřipku nebo cokoli, protože pro ní není žádoucí se nakazit (jistě si tu nebudeme vyvracet, že různé zdravotní handikepy jako vrozené vady srdce atp. se přičítají mimojiné i infekcím v průběhu těhotenství). Můžete to nějak věcně okomentovat?
Medicína je zkrátka v koncích, už tzv.léčí i pomocí vedlejších účinků léků. Proto můj synovec dostal na střevní zánět jakési psychofarmakum! Je už běžné, že pacient dostane lék s užíváním doživotně, tak co je to za léčbu, která nevyléčí? Medicína si jen udržuje své zákazníky pěkně na dohled, aby se moc nevymkli kontrole. Nedej Bože samostatně přemýšleli. Kladení otázek doktorům je klasifikováno jako vyšší stupeň nekázně, až počínající rebelie. :-)).
Mary, je mi velice líto, co zažíváte za muka. Ale na střevní zánět psychofarmakum? - to jsem tedy ještě neslyšela ... to je nějaká novinka?
Jakože z louže pod okap či co? ... s psyhogarmakem by se hodilo i přirovnání z louže pod vodopád ... Nemůžete tuto kauzu malinko osvětlit? Proč? Kdo? Kolik je pacientovi? Fakt doživotně?
Díky za podporu. Synovec je mladý kluk, studuje VŠ a celkem mu to logicky myslí, takže ty prášky nebral. Naštěstí si totiž přečetl, co je to za léky, a to ho vyděsilo. Věc je ta, že jeho obvodní doktor si nebyl ani jistý diagnózou syndrom dráždivého tračníku. Proto nasadil psychofarmaka, patrně z bezradnosti, doufaje, že to zklidní i střeva. Doktoři prostě nevidí a nechtějí vidět v lécích zlo- závislost, nežádoucí účinky. Proto je s klidem předepisují jako by to byly lentilky, a klidně riskují, že se pacient osype nebo mu bude špatně, a hlavně zase přijde..
O doživotním braní léků jsem měla na mysli vysoký krevní tlak a cholesterol: to, že se vysoký krevní tlak "léčí" doživotně, je fakt. Každý, koho znám, dostal od doktorů zákaz vysadit léky, jinak hrozí velké poškození zdraví. Takže vypěstují závisláky a trvalé odběratele léků. Může se tomuhle ještě říkat léčba, když nevyléčí?
Takyskorodoktore,
fuj, styďte se!
Pokud píšete: (cituji):
"tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 1. 2016 23:47
To jsou ale nehorázné lži a kecy.
Milá Mery, fuj styďte se.
tsd
P.S. pak, že se člověk může na internetu dozvědět pravdivé informace."
jako odpověď na příspěvek:
"Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
16. 1. 2016 9:57
Re: Docela užitečné odůvodnění
celé vlákno
Díky za podporu. Synovec je mladý kluk, studuje VŠ a celkem mu to logicky myslí, takže ty prášky nebral. Naštěstí si totiž přečetl, co je to za léky, a to ho vyděsilo. Věc je ta, že jeho obvodní doktor si nebyl ani jistý diagnózou syndrom dráždivého tračníku. Proto nasadil psychofarmaka, patrně z bezradnosti, doufaje, že to zklidní i střeva. Doktoři prostě nevidí a nechtějí vidět v lécích zlo- závislost, nežádoucí účinky. Proto je s klidem předepisují jako by to byly lentilky, a klidně riskují, že se pacient osype nebo mu bude špatně, a hlavně zase přijde..
O doživotním braní léků jsem měla na mysli vysoký krevní tlak a cholesterol: to, že se vysoký krevní tlak "léčí" doživotně, je fakt. Každý, koho znám, dostal od doktorů zákaz vysadit léky, jinak hrozí velké poškození zdraví. Takže vypěstují závisláky a trvalé odběratele léků. Může se tomuhle ještě říkat léčba, když nevyléčí?",
očekávám Vaše odůvodnění, Vaši argumentaci a Vaše usvědčení Mary ze lži a nehorázných keců!
Lže Mary, že má synovce? Lže nám tady, že synovec studuje VŠ? ... Lže v čem, prosíííím?
Popište nám, z jakých pohnutek jste napsal svůj imbecilní a nic neříkající komentář
Protože už jsem přečetl mnoho příspěvků Mary, ze kterých je zřejmé, co si o jejích názorech a příbězích myslet. Teď synovec, předtím babička, předtím kamarádka, na jednoho člověka trochu moc. A názory přesně kopírují její pohádky. Doktoři jsou na nic, protože znám příběh pana/paní XYZŽ
Musel bych prožít 100 životů, abych se s tím setkal.
tsd
Takyskorodoktore,
klííííd! Máte pravdu, na jednoho člověka až přespříliš ....
My všichni víme, že názory lidí, kteří nejsou zaměstnanci/pochlebovači/přispěvateli/uživatelí Aven..ru Vás vytáčejí do vývrtek, tak si raději "šlehněte" něco na vysoký tlak a spěte klidně, ju?
Zítra očekávám odpoveď na otázku, v čem Mary lhala a kecala.
Pa zítra
Každý skoro doktor samozřejmě ví, že dráždivý tračník se úspěšně léčí antidepresivy. Jenom Mary to neví a tak tvrdí, že si s tím medicína neví rady.
Přitom stačí ve většině případů nasadit antideprestva, přestat žrát hamburgery a začít brát život vesele a bez stresů. Jenže bez těch antidepresiv to málokdo dokáže restartovat.
Takže když virtuální synovec léky vyhodil, protože si nechtěl přiznat, že je na nervy, udělal pro sebe dost špatnou věc a ostatní už známe z pera známé pohádkářky Marušky. Pak se nedivme, že to komentuje slovy" medicína si s tím neví rady", protože komu není rady, tomu není pomoci.
tsd
Nětreba se omlouvat. Ony ty antidepresiva sice pomáhají, ale nesmí se to s nimi dlouho přehánět, protože bez vedlejších účinků to pak taky nejde, to je pravda. Ale rozhodně se nedá říct, že by to bylo vyhánění čerta ďáblem. Někdy je to nezbytná nutnost.
Bohužel se ve své praxi při anamnéze setkávám s čím dál větším počtem mladých lidí na antidepresivech. Stres ve škole v zaměstnání a honba za výkonem je ta hlavní příčina. Jenže zkuste vypnout a na vše se vykašlat, když úspěch (peníze) jsou dnes hlavním měřítkem.
Tento problém nám přinesl porevoluční vývoj a nový životní styl.
Nijak se mi nestýská po letech minulých, ale pravda je, že za totáče, kdy měli lidi všechno "na háku" a nebylo se za čím hnát, skoro nikdo antidepresiva nepotřeboval.
tsd
Promiňte, ale snad každý zažil při stresu, např. před dlouhou cestou, před zkouškami... takový divný pocit u konečníku, někdo to i nemusel udržet a navíc zjistíte, že je to řídké. Jediná příčina jsou nervy a stres.
Vyléčíte nervy a je po problémech. Někoho bolí břicho, jiný se potí, jiní jsou na omdlení a tlak je kdesi hodně nízko. Tady funguje psychosomatika naprosto dokonale. Ta příčina není ve špatné funkci střeva jako takového, příčina je psychická. Zkrátka hardware je v pořádku, ale software je zavirovaný.
Pokud se to vyskytne výjimečně při silných poodnětech je to normální.
Někdy se ale z těchto akutních častějších případů mohou stát chronické a pak se musí léčit. A i když se to nezdá, opravdu se léčí příčina, ne symptomy.
tsd
Takyskorodoktore, neléčíte se Vy náááhodou s dráždivým tračníkem psychofarmaky??? (... to by dost vysvětlovalo ...)
Toto jste opravdu nenapsal - a ani to nikdo nerozporuje:
"To jakože mne bude dlouhodobě bolet břicho, tak mi dochtor nasadí antideprediva?" je totiž moje odpověď na Vaše vlastní příspěvky:
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 1. 2016 23:55
Re: Docela užitečné odůvodnění
a
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 1. 2016 0:20
Re: Docela užitečné odůvodnění
a
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 1. 2016 0:56
Re: Docela užitečné odůvodnění